Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

На Міжнародному форумі реабілітації у Львові презентували проєкт «Мистецтво допомагати»

Із 11 до 13 квітня у Львові триває Міжнародний форум з реабілітації. Фахівці з усього світу – медики, експерти, представники міжнародних інституцій, фондів, європейських країн, а також представники національних товариств Червоного Хреста та Червоного Півмісяця, зокрема, й Червоний Хрест України, зібралися  разом, щоб обговорити, проаналізувати та розробити шляхи якісної реабілітації людей, що постраждали внаслідок воєнних дій в Україні.

У другий день форуму участь у заході взяла Ірина Чужинова, директорка директорату культури та мистецтв Міністерства культури та інформаційної політики.

Так, цього дня робота форуму була присвячена національній політиці у сфері реабілітації. Також серед тем другого дня була робота мультидисциплінарної команди в реабілітаційному центрі, реабілітація дітей, травмованих війною та збереження ментального здоров’я.

«Проголошені вектори людиноцентричності та ціннісного підходу до роботи із травмою і посттравматичними розладами автоматично скеровують до арттерапевтичних практик та до залучення різних груп до креативних практик. Травма завжди мовчазна, тому її легше проговорювати не тільки словами. Сподіваюся, проєкт «Мистецтво допомагати» стане однією із платформ для обміну знаннями, досвідом та обʼєднанням зусиль різних фахівців та стейкхолдерів», – зазначила Ірина Чужинова, директорка директорату культури та мистецтв МКІП. 

Нагадаємо, проєкт «Мистецтво допомагати» націлений на підготовку фахівців з-поміж діячів культури та мистецької освіти, тих, хто сьогодні працює в закладах по всій країні, які могли б використовувати методи арттерапії. Пілотний проєкт розрахований попередньо на 30 інституцій.

Очікуваними результатами проєкту є: 

  • 30 інституцій з усієї України отримають фахівця, який зможе провадити арттерапевтичні практики;
  • матеріали у відкритому доступі та обговорення напрацювань із фахівцями;
  • партнерства із фаховими психологами та медичними працівниками;
  • створення мережі арттерапевтичних осередків по Україні.

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони