Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

На Михайлівській площі у Києві відкрилась фотовиставка "КОМУНІЗМ = РАШИЗМ"

15 червня на Михайлівській площі в Києві відкрилась вулична фотодокументальна виставка “КОМУНІЗМ = РАШИЗМ”.

Виставка на конкретних історіях людей демонструє, що криваві методи росії не змінилися. Про це свідчать долі тринадцятьох жінок і чоловіків з ХХ та ХХІ століть. Більшість з них знищили лише за те, що вони були українцями, працювали на батьківській землі, розмовляли рідною мовою. Усі вони, на переконання росіян, не мали права на існування. 

“Символічно, що за нашими спинами не лише Михайлівський собор, а й знищена російська техніка. Вона символізує те, яким чином сьогоднішній путінізм чи рашизм не сприймають українців. Що об’єднує тоталітарний і комуністичний режими царської росії і авторитарний нинішньої — те, що вони власне заперечують існування української історії, українського народу, української мови. В цьому прослідковується точна послідовність. Чим це відрізняється від нацистського заперечення існування єврейського народу — нічим.  Ми сьогодні це можемо бачити на тому, як вбивають наших людей, на тому, що зруйновано або пошкоджено близько 400 пам’яток культури нашої спадщини, з них близько 150 релігійних споруд”, — зазначив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики. 

Політика геноциду, репресій, переслідувань – це багатовікова політика росії. У 2022 році українці сповна усвідомили справжню сутність росії з її примусовим насадженням «русского міра». Цю ідеологію можна назвати одним словом — «рашизм». Це явище почалося з комунізму. Їхні мета і дії — однакові. Тоталітарні режими для вбивства свідомо обирають найкращих. Як і у ХХ столітті, так і тепер, вже в столітті ХХІ, йде війна на суцільне фізичне знищення українців. 

Комунізм, не засуджений після розпаду Радянського Союзу, призвів до його повторення у сучасній росії — до нинішнього рашизму. Призвів до війни, очевидцями якої ми є. Нині Україні випав історичний шанс належно розібратися зі своїм минулим. Одним із кроків у новому етапі дерадянізації, депутінізації сучасної України є матеріали цієї виставки.

Автори виставки: Ігор Кулик, Дарина Рогачук. Виставку організував Архів національної пам’яті на основі документів Центрального державного архіву громадських об’єднань України, Державних архівів Львівської області, Житомирської області, Миколаївської області, Вінницької області, Волинської області, сучасних світлин та задокументованих злочинів сучасної російської армії.

 

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду