Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

На Варшавському книжковому ярмарку українські видавці продали всі книжки

Близько 1800 примірників книжок українських видавців були реалізовані під час Варшавського книжкового ярмарку, який проходив у столиці Польщі 26-29 травня. 

На українському стенді, який цьогоріч працював під гаслом «Дякуємо, Польще», були представлені книжки, які розповідають про сучасну українську культуру, від 24 українських видавців. Всього за підтримки Посольства України у Польщі до Варшави було доставлено близько 1800 українських книжок, практично всі були продані на ярмарку.

Основними відвідувачами та покупцями на українському стенді були саме українці, однак книжки українською мовою також купували й поляки, які почали вивчати українську мову або хотіли підтримати українське книговидання. 

Під час відкриття заходу інавгураційну промову виголосила українська письменниця Оксана Забужко, яка цього року отримала почесну нагороду Варшавського книжкового ярмарку 2022 IKAR за тривалу присутність українського голосу за свободу та права людини у світовій літературі.

Загалом у найбільшому літературному заході Польщі взяло участь понад 500 видавців із 13 країн Європи: Польщі, Німеччини, Норвегії, Вірменії, Бельгії, Чехії, Франції, Іспанії, Румунії, Швейцарії, Угорщини та Великобританії.

Організатори: Міністерство культури та інформаційної політики України, Український інститут книгиAmbasada Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej/Посольство України у ПольщіUkrainian Institute – Український інститутPEN UkraineКнижковий АрсеналФорум Видавців.

 

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони