Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

На відбудову історичної будівлі Харківської міської ради потрібно кількасот мільйонів гривень

1 березня у будівлю Харківської міської ради на вулиці Сумській поцілили дві російські ракети. Внаслідок цього злочину росії тоді, на жаль, загинуло 29 осіб. 

Значні руйнування отримала і сама історична будівля, яка є пам’яткою культури.

Після обстрілу з будівлі вивезли все, що залишилося вцілілим значну частину архіву та деяку оргтехніку.

 

Опис закладу

Харківська міська рада та інші центральні муніципальні органи влади розташовані на Майдані Конституції — центральній площі Харкова, яка виникла одночасно із заснуванням міста. Майже кожна будівля на площі є пам’яткою історії та архітектури.

Майдан Конституції — знакове для харків’ян місце. Це справжнє серце міста, від якого розходяться основні артерії Харкова, а також місце політичних та культурних зборів. Саме тут 2014 року під час Революції гідності відбувався харківський Євромайдан.

Першу будівлю, яка була розташована на місці Харківської міської ради, побудували у 1885 році за проектом архітектора Михалівського для міської думи, але вона була значно меншою та замість теперішньої башти була двоповерхова будівля.

Вигляд, близький до сучасного, будівля міської ради отримала у 1932 році після реконструкції, що виконали архітектори Троценко та Пушкарьов. 

Під час Другої світової війни центральна частина будівлі була повністю зруйнована, тому реконструкція 1947-1950 років — це, по суті, нова будівля, якій архітектори Пети, Чеботарева, Костенко та інженер Харламов надали сучасний вигляд.

Як врятувати

Для відновлення історичної будівлі необхідно близько 200 мільйонів гривень. На жаль, такої суми немає у Харківської області, яка щодня обстрілюється росіянами. 

Утім, вона є можливою, якщо до її збору долучиться кожен із нас. 

Стати патроном закладу чи задонатити будь-яку посильну для себе суму на відновлення будівлі можна тут.

Відновимо українську культуру разом!

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму