Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

На відновлення Іванківського районного історико-краєзнавчого музею необхідно понад 35 мільйонів гривень

У межах проєкту “Збережіть українську культуру” збирають кошти на відновлення музею Іванківського районного історико-краєзнавчого музею.

Наприкінці серпня Міністерство культури та інформаційної політики спільно з телеком-оператором Vodafone Україна презентували проєкт “Збережіть українську культуру”, спрямований на залучення благодійних коштів для відбудови пам’яток культурної спадщини в Україні.

Одним із таких об’єктів, які знищили росіяни і який тепер потребує відновлення, є Іванківський районний історико-краєзнавчий музей, заснований у 1981 році та знищений російськими окупантами наприкінці лютого 2022 року.

Музей розташовувався у колишньому панському маєтку і до знищення в ньому було представлено 410 експонатів. 

Гордістю музею та його найціннішою частиною колекції була збірка творів всесвітньо відомої української художниці Марії Примаченко, роботи якої визнавав геніальними Пабло Пікассо.

У 2016–2018 роках приміщення музею було капітально відремонтовано, а експозицію вибудувано заново на основі колекції, що від моменту створення музею значно розширилася.

27 лютого 2022 року російські окупанти знищили музей. Частина картин Примаченко з колекції музею перебувала на тимчасовій виставці в Києві, а частину – з будівлі, охопленої вогнем, врятували місцеві жителі, завдяки чому ці твори уникли знищення.

Нині для відновлення музею необхідно понад 35 мільйонів гривень. 

І те, що “непосильно” для Іванківської громади, можливо зробити, якщо долучиться кожен із нас. 

Стати “патроном” закладу чи допомогти будь-якої посильною сумою можна на платформі  

https://restore.mkip.gov.ua/

Відновимо українську культуру разом!

 

 

Вас може зацікавити

«Жива спадщина України»: в Національному музеї народної архітектури та побуту відбувся перший форум, присвячений нематеріальній спадщині

«Жива спадщина України»: в Національному музеї народної архітектури та побуту відбувся перший форум, присвячений нематеріальній спадщині

«Українська книжкова поличка» з’явилася у бібліотеці португальського міста Порту

«Українська книжкова поличка» з’явилася у бібліотеці португальського міста Порту