Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Національне військове меморіальне кладовище включатиме комплекс споруд та площ

Національне військове меморіальне кладовище (НВМК) розташовуватиметься в межах Гатненської ОТГ Фастівського району Київської області. Ця ділянка найбільше відповідає вимогам. Наразі створення НВМК знаходиться на етапі проектування. Невдовзі розпочнеться будівництво першої черги меморіального комплексу, яку заплановано ввести в експлуатацію до кінця року. Це дасть можливість одразу розпочати поховання полеглих Воїнів. 

Меморіал включатиме комплекс споруд та площ: військове кладовище, колумбарій, ритуальну будівлю, сучасний крематорій, музей, допоміжні споруди для організації почесних поховань.  

Про це розповів заступник директора державної установи «Національне військове меморіальне кладовище» Ярослав Старущенко у прямому ефірі «Суспільного».

Вибір місця розташування меморіального кладовища відбувався за декількома критеріями:

  • загальна площа ділянки повинна бути понад 100 га (з урахуванням дотриманням санітарних норм при будівництві кладовища);
  • доступна локація зі зручним транспортним сполученням та рухом громадського транспорту;
  • місце має бути зручним для близьких та рідних, а також повинні бути відповідні умови для проведення церемоніалу;
  • земельна ділянка має бути придатною для проведення будівельних робіт за загальнобудівельними параметрами.

Законодавством чітко визначено, хто може бути похований на Національному військовому меморіальному кладовищі. Це полеглі українські Воїни, які у складі сил безпеки та оборони брали участь захисті територіальної цілісності та незалежності України, починаючи з 2014 року. А також Герої України, які нагороджені «Золотою зіркою» з 2014 року, повні кавалери ордену Богдана Хмельницького. Крім того, за окремо визначеною постановою, можуть бути поховані борці за свободу і незалежність України у 20 столітті.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму