Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка, Sense Bank, Visa Ukraine та ГО «Доступно.UA» розпочинають співпрацю у рамках розширення доступності театру для маломобільних верств населення.
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-31-at-13.29.09-1024x1024.jpeg)
«Театр має бути таким, яким суспільство має бути завтра – слова видатного режисера Леся Курбаса стають актуальнішими, ніж будь-коли. Військовий час диктує нам нові умови і ми маємо підлаштовуватися під ці реалії. Це, зокрема, і про інклюзивність – зараз це необхідність, яку не можна ігнорувати. Через військові дії кількість людей з інвалідністю зростає, тому наше пріоритетне завдання зробити простір театру доступнішим», — сказав Євген Нищук, генеральний директор-художній керівник театру Франка.
![](https://mcip.gov.ua/wp-content/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-31-at-13.29.11-1024x1024.jpeg)
Разом із засновником ГО «Доступно.UA» Дмитром Щебетюком, вони пройшлися приміщеннями театру та визначили перелік локацій, які потребують змін. В рамках масштабного проєкту планується вдосконалення існуючих пандусів, системи навігації у приміщенні театру для маломобільних людей, людей з порушенням слуху та зору, переобладнання спеціальних місць у глядній залі, вбиральнях та гардеробі.
Окремо запланована спеціалізована перепідготовка персоналу театру, аби зробити перебування на мистецьких заходах кожного з глядачів комфортним. Зміни торкнуться і системи продажів – там зʼявляться спецпозначки інклюзивних місць у глядних залах.