Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» отримав земельні ділянки у постійне користування 

Події

Сьогодні, 8 лютого, Київська міська рада прийняла рішення про надання Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» земельних ділянок у постійне користування для експлуатації та обслуговування об’єктів на вул. Лаврській, 9. Йдеться про ділянки у Печерському районі м. Києва орієнтовними площами 31,76 га; 0,15 га.

Понад 30 років земля, на якій розташовуються памʼятки національного та світового значення, не була оформлена у відповідності до законів України. Лавра зазнала серйозних втрат. Зокрема, в результаті незаконної забудови та нецільового використання землі.

Спроб відвести земельні ділянки Заповіднику було кілька, але до логічного завершення, тобто до затвердження проєкту землеустрою, справа не доходила. Нарешті такий проєкт розробили. 

Відтак Київська міська рада своїм рішенням завершила тривалий процес впорядкування земельної документації Заповідника. Наразі пам’ятка культурної спадщини, що занесена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, буде більш захищеною.

Вас може зацікавити

МКІП провело координаційні зустрічі з реалізації державної політики у сфері медіаграмотності 

За ініціативи МКІП відбулося установче засідання робочої групи з розробки законопроєкту «Про меценатство у сфері культури»