Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Національна бібліотека України для дітей відсвяткувала Всеукраїнський день бібліотек у креативно облаштованому бомбосховищі

30 вересня Національна бібліотека України для дітей продемонструвала відвідувачам нові локації та провела святкові заходи з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек у креативно облаштованому бомбосховищі.

Серед учасників події: представники національних та державних бібліотек, партнери та меценати бібліотеки. Подію відвідав Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Він зачитав привітання Президента України Володимира Зеленського з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек та нагородив бібліотекарів подяками від МКІП.

«Сьогодні, коли читальні зали облаштовують в бомбосховищах, коли бачиш відданість наших бібліотекарів захищати книги ціною свого життя на окупованих територіях, жагу продовжувати роботу та шукати їй нові форми, коли бачиш кількість відвідувань бібліотек протягом цього року – а це 91,8 млн (у т.ч. звернень на вебсайт бібліотеки), я впевнений, що народ, який читає та шанує книгу – не перемогти.

Наразі бібліотеки, які завжди були осередками культурного життя громад, під час війни нерідко стають гуманітарними хабами. На тимчасово окупованих територіях – це завжди місця особливої уваги окупантів. Адже росіяни нищать книжки українською мовою та книжки українських авторів й намагаються замінити їх на низькопробні бульварні видання російською. Бо мета рф – знищення української ідентичності. Але навіть зараз, під час війни, українці ходять до бібліотек та все більше беруть читати саме книжки українською.

То ж вітаю бібліотекарів, відвідувачів та читачів з цим святом та бажаю продовжувати завзято тримати культурний фронт, бажаю безпеки та якнайшвидшої перемоги нам. Книжкові сили України, читаймо та переможемо», – сказав Міністр.

Також у програмі заходу – вистава Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша. Попри тимчасову окупацію українського Півдня, театр продовжує працювати й заявляти з усіх можливих майданчиків, що Херсон – це Україна.

 

Вас може зацікавити

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»