Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Національна музична академія затягує з виключенням імені російського композитора з її назви. МКІП та студентство проти

Колектив київської Національної музичної академії вирішив відкласти питання про виключення імені російського композитора Петра Чайковського з її назви. Таке рішення прийнято вчора під час зборів трудового колективу навчального закладу. 

«Ми розчаровані тим, що трудовий колектив Національної музичної академії України, збори якого відбулися у Києві, вважає, що потрібно ще далі розбиратися, чи варто забирати ім‘я Петра Ілліча Чайковського з назви провідного музичного вищого навчального закладу України, чи ще треба деякий час це питання вивчати», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

Фактично Національною музичною академією України не були враховані рекомендації профільного комітету Верховної Ради, Експертної Ради з питань подолання наслідків русифікації та тоталітаризму при Міністерстві культури та інформаційної політики України, рекомендації щодо Чайковського, розповсюджені Українським інститутом національної пам’яті. 

Міністр наголосив, що це відбувається в той самий час, коли всі українські театри відмовились виконувати твори Чайковського, а путін відкрито говорить, що це його культурне знаряддя. 

«Питання навіть не в тому, чиє ім’я має носити цей заклад, це питання маркерів, якими ми позначаємо свій освітній та культурний простір», –  зазначив Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, ще влітку Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики рекомендувала відмовитися від імені Чайковського в назві київської Національної музичної академії.

Крім того, студенти та випускники академії оприлюднили відкритий лист щодо виключення імені композитора з назви навчального закладу.

 

Вас може зацікавити

«Погляд крізь час»: у Києві відкрилась персональна виставка Валерія Франчука

«Погляд крізь час»: у Києві відкрилась персональна виставка Валерія Франчука

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання