Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Національній бібліотеці України для дітей передали літературний спадок відомої британської дитячої письменниці Ширлі Х’юз

17 березня в Києві до фондів Національної бібліотеки України для дітей передали унікальну колекцію – 555 книг відомої британської дитячої письменниці та ілюстраторки Ширлі Х’юз. З них також: 51 книга буде передана до Херсонської обласної бібліотеки для дітей, 51 – до Миколаївської, 30 – Донецькій обласній бібліотеці для дітей. Інші обласні бібліотеки теж одержать книжки Ширлі Х’юз до своїх фондів.

Передісторія урочистої передачі книжок – дуже цікава. 24 лютого 2022 року діти 94-річної Ширлі Х’юз повідомили матері про повномасштабне вторгнення рф в Україну. Мисткиня засмутилася, адже була великим симпатиком України. У відповідь на новину жінка сказала: «Я вірю, що українці переможуть!». Наступного дня Ширлі Х’юз не стало. Її діти прийняли рішення передати унікальну книжкову колекцію в Україну. Старший син Ед є відомим журналістом однієї з найкращих у Великій Британії газети «The Guardian». Він любить Україну й вчить українську мову, тривалий час перебуває в Україні, відвідує деокуповані та прифронтові міста, висвітлює події в Україні. 

Ростислав Карандєєв, Перший заступник Міністра культури та інформаційної політики України, привітав у ZOOMі всіх присутніх – гостей, дітей, бібліотекарів, журналістів.

Нагадаємо, Ширлі Х’юз проілюструвала понад 200 дитячих книжок та власноруч написала 50. Її книжки розійшлися світом загальним тиражем понад 11 млн примірників. За літературну діяльність та ілюстрування книг Ширлі неодноразово нагороджувалася найпрестижнішими літературними преміями та відзнаками. Її твори мають неабияку популярність серед дітей і дорослих у Великобританії й світі. Все життя геніальна літераторка боролася за збереження бібліотек, надавала свою підтримку європейським книгозбірням. 

Серед учасників події: українські діти-відвідувачі бібліотеки, Ед Вуллямі, журналіст «The Guardian»; Рейчел Ісолда, французька волонтерка; Ростислав Карандєєв, Перший заступник Міністра культури та інформаційної політики України; Сергій Коровайний, український фотограф; Дамір Саголі, фотограф та директор фундації Warm; Даніс Тановіч, боснійський режисер; Ремі Ордан, репортер французької газети Le Monde; Луе Лагранд, координаторка проєкту «Бібліотеки без кордонів Україна»; Філліп Лобжуа, журналіст; Франсуа Тома, фотограф французької газети Le Monde; Андріян Вотті, фотограф французького часопису  «Уест-Франс» та інші. 

Вас може зацікавити

В Україні до проєктів з психологічного відновлення українців залучатимуть митців

В Україні до проєктів з психологічного відновлення українців залучатимуть митців

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: відбувся благодійний концерт для членів ветеранських організацій Харківщини

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: відбувся благодійний концерт для членів ветеранських організацій Харківщини