Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

НБУ випустить сувенірну монету, присвячену Соломії Крушельницькій

Вже з 19 жовтня сувенірна монета номіналом 2 гривні буде доступною для покупців.

«Історія Соломії Крушельницької – це яскравий шлях успіху талановитої, харизматичної та цілеспрямованої українки. Ювілей оперної діви ми відзначали всім світом, адже це одна з пам’ятних дат під егідою ЮНЕСКО. Маємо достойно вшановувати людей, які прославляли Україну. Це особливо важливо, коли ворог воює проти  української ідентичності», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

Тираж монети «Соломія Крушельницька у сувенірній упаковці» 30000 штук. На аверсі монети зображення Соломії Крушельницької в сценічному образі Аїди, біля якої стилізовані куліси, прикрашені декоративним орнаментом та малий Державний Герб України.

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено портрет Соломії Крушельницької, праворуч від якого – стилізоване крило метелика, що символізує один з найвідоміших образів співачки в опері «Мадам Баттерфляй».

Нагадаємо, монету випущено на виконання плану заходів, розробленого Міністерством культури та інформаційної політики й Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти. Цьогоріч виповнилось 150 років з дня народження славетної оперної діви. З цієї нагоди Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької підготував низку заходів до ювілею великої українки, а Міністерство культури та інформаційної політики України створило сайт про життя співачки – krushelnytska.mkip.gov.ua

 

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони