Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Нідерланди підтримують Україну: створено фонд в 1 млн євро для українських митців

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко провів онлайн-зустріч із Державним секретарем з питань культури та медіа Ґюнай Услу та її командою.

Олександр Ткаченко подякував колегам за підтримку України в боротьбі з рф. Нідерланди розірвали культурні зв’язки із росією та приєднались до санкцій ЄС щодо блокування російських телеканалів. 

Представники уряду Нідерландів повідомили про створення спеціального фонду розміром 1 мільйон євро для підтримки українських артистів та митців. Це означає, що майстри з України зможуть тимчасово продовжувати займатися творчістю в Нідерландах. 

Програма призначена для надання тимчасової підтримки біженцям, які працюють у сфері культури та займаються творчістю у всіх сферах: візуальне та сценічне мистецтво, творча індустрія, спадщина, кіно та література. Максимум 10 000 євро доступні для кожного виробника або проєкту. Так виробники можуть, наприклад, профінансувати приміщення для проживання чи студії або придбати обладнання, інструменти чи матеріали, щоб продовжити свою роботу в Нідерландах

“Нідерланди для нас – один із взірців у галузі охорони культурної, зокрема, архітектурної спадщини та стандартів музейної справи. Домовились про поглиблену співпрацю у цих напрямках”, – наголосив Олександр Ткаченко. 

Державний секретар з питань культури та медіа Нідерландів підтримала пропозицію України долучитись до відновлення пошкодженої культурної спадщини в рамках спільної Пан Європейської ініціативи. 

Також наголосили на важливості появи мовлення українських телеканалів у Нідерландах.

Олександр Ткаченко подякував  колегам з Нідерландів за підтримку та висловив впевненість, що співробітництво наших країн у культурній та інформаційній сферах призведе до значних результатів.

 

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду