Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Німеччина підтримає включення Одеси до списку ЮНЕСКО

Протягом 6 та 7 червня, за запрошенням Олександра Ткаченка, міністра культури та інформаційної політики України, до Одеси завітала державна міністерка з питань культури та медіа Німеччини Клаудія Рот разом з командою. Це перша представниця уряду Німеччини, яка відвідала місто з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Політикиня висловила всебічну підтримку Україні у її культурному розвитку, прагненням та реальним діям щодо збереження культурної спадщини. 

«Культурна спадщина України – це частина всесвітнього спадку людства. Саме тому людство має відповідати за її збереження. Одна річ читати про війну в Україні, а зовсім інша – бачити її на власні очі. Тепер я бачу, що Путін воює проти вашої культури, проти вашої ідентичності. А значить – війна ведеться проти всього культурного демократичного світу. Коли культура знищена, демократія більше не має голосу. Тому ми маємо протистояти цьому разом», – відзначила під час візиту Клаудія Рот, міністерка з питань культури та медіа Німеччини. 

В ході візиту делегація відвідала історичний центр Одеси, Одеську кіностудію,  Одеську обласну філармонію, Одеську міську раду, Одеський державний академічний театр опери та балету й Одеську національну наукову бібліотеку.

«Ми вирішили багато важливих та нагальних питань. Пані Рот була вражена нашим культурним спадком, тим, як ми його охороняємо та рятуємо від війни, тим, як віддано боремось за його збереження. Тому держміністерка запевнила в тому, що Німеччина підтримає внесення Одеси до основного списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО за прискореною процедурою. Це дуже важливий крок солідарності та безпековий. Європа не змогла закрити небо України, то хоча б зможе своєрідним чином захистити Одесу. Міністерство планує подати досьє на прискорене включення в список ЮНЕСКО вже в липні. Наразі  разом з мерією Одеси ми готуємо досьє та сподіваємось на швидку процедуру, яка, по суті, стане прецедентом», – розповів Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України. 

Також в ході візиту йшлося про посилення санкцій щодо росії в напрямку протидії дезінформації, а також обговорювалось питання допомоги від Німеччини Україні в культурній сфері – було погоджено виділення коштів на діджиталізацію та збереження культурної спадщини України, а також на реставрацію Одеської обласної філармонії. 

Крім того, Міністр культури та інформаційної політики України візьме участь в зустрічі міністрів культури G7, що відбудеться 26 – 28 червня.

«Клаудія Рот запросила мене взяти участь у зустрічі міністрів G7, яка відбудеться наприкінці червня. Будемо піднімати питання протидії дезінформації й збереження культурної спадщини України. Хочу, щоб всі міністри G7 розуміли, що Україна, та пов’язані з нею безпекові питання, є частиною глобального світу і проблеми маємо вирішувати разом», – додав Олександр Ткаченко.

 

Вас може зацікавити

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»