Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Норвегія та Україна мають давні історичні зв’язки й співпрацюватимуть нині задля охорони, збереження й відновлення української культурної спадщини

20 березня відбулась онлайн зустріч Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка та його заступників: Анастасії Бондар та Тараса Шевченка з Міністром культури та рівності Королівства Норвегія Анеттою Треттебергстуен. Сторони обговорили співпрацю у сферах культури, культурної спадщини та медіа.

«Ми вдячні за солідарність норвежців з Україною, зокрема, за підтримку української культури. Адже росіяни воюють саме проти нашої ідентичності, нищать все українське. На сьогодні росіяни вже знищили понад 1322 об’єкти культури. Міністерство готове бути тим містком, який допоможе співпрацювати українським та норвезьким закладами культури. Також ми цінуємо увагу норвезької сторони до визнання Голодомору геноцидом українського народу та сподіваємося на позитивне розв’язання цього питання вже цього тижня», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

Законопроєкт щодо визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом був представлений норвезькому парламенту 8 лютого 2023 року. Його планують розглянути вже 21 березня.

МКІП очікує на співпрацю з Норвегією в сферах: цифровізації культури; охорони, збереження та відновлення культурної спадщини; підтримки діяльності українських закладів культури, митців та креативних індустрій, які працюють в Україні; підтримки медіа та спільної боротьби з російською пропагандою. Окрім цього, українська сторона зацікавлена у культурних обмінах та широкій презентації української культури в Королівстві Норвегія та світі.

«Надзвичайно важливо підтримувати наших митців, які попри війну залишилися жити і творити в Україні. Серед інструментів: допомога Українському культурному фонду, Українському інституту книги, надання грантів», – зазначив Олександр Ткаченко.

У контексті підтримки української культури уваги потребують проєкти щодо: поповнення бібліотечних фондів Норвегії сучасною українською літературою, передачі україномовної та перекладної української літератури до бібліотек у рамках проєкту «Українська книжкова полиця». Це спільний проєкт МЗС, МКІП, МОН України, Українського інституту книги під патронатом першої леді Олени Зеленської. Продовження проєкту впровадження україномовних аудіогідів у музеях Норвегії. Цей проєкт також реалізується під патронатом Першої леді Олени Зеленської.

Серед учасників зустрічі: представники Міністерства культури та рівності Королівства Норвегія та Посольства України в Королівстві Норвегія, Міністерства культури та інформаційної політики України.

Нагадаємо, в листопаді минулого року в Норвезькому музеї історії відбулося відкриття виставок, присвячених історичним зв’язкам між Київською Руссю та стародавнім Норвезьким Королівством. Події були присвячені 30-й річниці відновлення дипломатичних відносин між Україною та Норвегією. В офіційній церемонії відкриття взяли участь норвезькі політики, експерти, дипломати. 

Вас може зацікавити

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»