Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Новий закон про медіа дозволить зупиняти російський контент, незалежно від способу його поширення, – Тарас Шевченко

Законопроєкт «Про медіа» міститиме положення, спрямовані на протидію пропаганді рф на території України, зокрема, надаватиме ширші можливості Нацраді з питань телебачення і радіомовлення ухвалювати рішення про блокування російського контенту та застосування санкцій щодо медіа, які його поширюють.

Про це заступник Міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко повідомив під час брифінгу у Медіа Центрі Україна – Укрінформ.

Він нагадав, що доопрацювання відповідного законопроєкту та імплементація у національне законодавство Директиви Європейського Союзу про «Аудіовізуальні медіапослуги» є одними із першочергових завдань МКІП. 

Серед іншого, однією із ключових норм у новому законі про медіа є впровадження регулювання телевізійного та радіомовлення через стрімінгові сервіси в Інтернеті.  

«Поява нових платформ – це нові виклики, і Україна має на них відповідати. Не лише задля гармонізації із законодавством ЄС, але й тому, що під час війни держава повинна мати юридичні засоби захисту на інформаційному фронті. Тому закон «Про медіа» містить розділ, який дає більше можливостей Нацраді з питань телебачення і радіомовлення ухвалювати рішення, виносити санкції, а також впроваджувати механізми, які дають змогу зупиняти російський контент, незалежно від способу, яким він поширюється», – зазначив Тарас Шевченко.

За його словами, очікується, що законопроєкт «Про медіа» дуже скоро буде винесений на голосування у першому читанні у Верховній Раді.

«Ухвалення буде, очевидно, через два читання з можливістю подання та врахування всіх правок, так само як і врахування додаткових позицій та порад наших європейських партнерів, якщо вони будуть», – резюмував заступник Міністра.

 

Вас може зацікавити

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

Анастасія Бондар взяла участь у дискусії про українську культурну спадщину в рамках Ukraine Recovery Conference — 2024

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»

«Мистецька фортеця»: у Харкові відбулись концерти квартету баяністів «Rizol Quartet»