Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Одеський національний художній музей через військову агресію рф потребує допомоги

Через військову агресію російської федерації Одеський національний художній музей був вимушений закритися для відвідувачів, а колекцію евакуювати. На жаль, через припинення роботи музей втратив основну частину доходу і не зміг виплачувати своїм співробітникам зарплату.

Про музей

Одеський художній музей було засновано 6 листопада 1899 року зусиллями Одеського товариства витончених мистецтв. До війни у музеї було понад 10 тисяч об’єктів – картини, скульптури, ікони тощо. Серед них – роботи Івана Айвазовського, Архипа Куїнджі та Іллі Рєпіна.

Найцікавіше в колекції

У липні 2021 року після тривалої реекспозиції для відвідувачів відкрили другий поверх музею, де представлені роботи українських митців від 1920-х років до сьогодення. Таким чином команда музею, й, зокрема, колишній директор Олександр Ройтбурд, хотіли показати, як змінювалось та формувалось сучасне українське мистецтво. В експозиції представлені роботи таких відомих художників, як Микола Глущенко, Олександр Ацманчук, Марія Примаченко, Юрій Єгоров, Олександр Ройтбурд, Влада Ралко, Сергій Ликов, Юрій Сивирін тощо.

Проблема

Після початку повномасштабного вторгнення рф музей втратив свій дохід, а музейні працівники зарплату. Відтак Ваш донейт може допомогти музейникам залишитися на своїх робочих місцях, продовжити планувати майбутні виставки та займатись науковою діяльністю.

Окрім того, у 2022 році на палац Потоцьких, в якому з 1899 року розміщується музей, очікувала масштабна реставрація. У будівлі необхідно відремонтувати дах, фасад, а також налаштувати систему кондиціонування для зберігання цінних музейних об’єктів.

Наразі музей потребує 20 мільйонів гривень. Ця сума є непосильною для Одеської області, але є можливою, якщо до її збору долучиться кожен із нас. Стати патроном закладу чи задонатити будь-яку посильну для себе суму на відновлення музею можна на платформі «Збережіть українську культуру»

Відновимо українську культуру разом!

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду