Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Один із найстаріших будинків культури в Україні потребує понад 200 мільйонів гривень на відбудову

Центральний будинок культури міста Ірпіньбув збудований одним із перших серед подібних закладів на території України після Другої світової війни. Ініціатором будівництва стала сама місцева громада: люди прагнули дбати про культурний розвиток міста і завжди пишалися такою важливою ініціативою.

Відкриття будинку культури відбулося восени 1954 року: глядацька зала на 484 місця, фоє, гримерна, хореографічний, вокальний і театральний класи. Уже в перший рік існування там запрацювало близько 15 дитячих і дорослих творчих колективів. З часом насиченість культурного та соціального життя в його стінах лише зростала. І аж до лютого 2022-го року в Будинку культури функціонували різноманітні творчі студії та класи, мовні клуби, проходили концерти й вистави, публічні події.

Руйнування

У перші ж дні повномасштабного збройного нападу росії на Україну у лютому 2022 року місто Ірпінь стало щитом для української столиці та пережило жахи війни під окупацією. Постраждав і Будинок культури, який майже 70 років гуртував навколо себе жителів Ірпеня, – російські окупанти під час обстрілів пошкодили фасади, інтер’єри та перекриття будівлі.

Реакція на руйнування

Після деокупації на знак підтримки та солідарності Ірпінь відвідали численні представники світової спільноти: президенти, міністри та спікери парламентів іноземних країн, очільники та представники міжнародних організацій, релігійні лідери, всесвітньо відомі митці, серед яких музиканти гурту U2 та американський кінодіяч Кері Фукунага. 

Не залишився поза увагою й Будинок культури. Його обстріляний фасад небесно-блакитного кольору та зруйновані стіни стали важливими символами кліпу на пісню знаменитого англійського співака Еда Ширана в колаборації з українським гуртом Антитіла. Біля Будинку культури в Ірпені виступив просто неба також і видатний литовський піаніст Даріус Мажинтас.

Будівля, яка десятиліттями була серцем культурного життя міста й берегла пам’ять, могла сама стати спогадом.

Як допомогти

Нині для відновлення музею необхідно майже 205мільйонів гривень. Але навіть така значна сума є реальною, якщо до її збору якщо до її збору долучиться кожен із нас. 

Стати патроном закладу чи задонатити будь-яку посильну для себе суму на відновлення музею можна на платформі  тут https://bit.ly/3Chk0aK

Відновимо українську культуру разом!

Вас може зацікавити

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»