Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко: Через карантин споживання культурно-туристичних послуг зменшилось щонайменше вдвічі

9 лютого 2021 року Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко взяв участь у Всеукраїнському форумі «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді».

“2020-й – рік викликів як для культури, так і для інших сфер. Але саме креативні індустрії, туризм та гостинність понесли найбільші збитки через коронавірус. 

У креативній економіці задіяно 4% населення, що генерують 4% до ВВП України. Економічний потенціал – неоціненний. Однак, ударом карантину стало зменшення споживання культурно-туристичних послуг щонайменше вдвічі. Також спостерігається значне зменшення кількості задіяних (особливо у туристичній галузі)”, – зазначив Міністр.

За його словами, пандемія довела, що діалог між державою і сферою – надважливий. “Обмін думками виявляє болі галузей, які дозволяють напрацювати корисні і дійсно ефективні рішення. Серед них у 2020-му стали гранти інституційної підтримки, модернізація кредитної програми «5-7-9», реалізація 7% ставки культурно-туристичного ПДВ замість 20%”, – підкреслив Олександр Ткаченко.

Він додав, що у 2021 році МКІП продовжить фокусуватися на розвитку, а тому планує вийти на нові ініціативи для полегшення ситуації в культурному секторі. Однією з таких, за словами Міністра, стане програма впровадження сертифікатів для підвищення попиту культурних, креативних та туристичних послуг, наприклад, у сфері читання, мобільності і подорожей, музеїв та кінотеатрів. 

Також МКІП буде боротись із ключовою проблемою – недостатнім рівнем заробітної плати. У сфері мистецтва і розваг вона на 11% менше ніж по країні, а у бібліотеках та музеях – на 27% менше.  “Змінити такий показник у сторону здорової рівності з іншими галузями – пріоритет для МКІП на 2021-й”, – зазначив Олександр Ткаченко.

Вас може зацікавити

У театрі ім. Франка відбулась вистава Файний Франко Фʼюжн, присвячена 80-річчю вшанування памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу 

У театрі ім. Франка відбулась вистава Файний Франко Фʼюжн, присвячена 80-річчю вшанування памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу 

Республіка Польща подарувала автомобіль Музеєві війни

Республіка Польща подарувала автомобіль Музеєві війни