Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко: Місцевим громадам варто використовувати ресурсний потенціал культурної спадщини

7 грудня 2020 року, в День місцевого самоврядування, Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко разом з Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та колегами-міністрами долучився до відкритого діалогу Уряду та місцевого самоврядування «Україні — сучасне європейське самоврядування!» 

“Роль культури у житті громади – значна. Вона впливає на рівень залучення туристів, підвищення добробуту її жителів та економічний розвиток. Без використання ресурсного потенціалу нематеріальної та матеріальної спадщини – громаді не побудувати успішний бренд, який використовуватиметься як промоція для ОТГ на залучення інвестицій”, – зазначив Олександр Ткаченко.

Він підкреслив, що якісні й доступні послуги для всіх жителів України незалежно від їх місця проживання – один із пріоритетів реформи децентралізації влади.

Серед найважливіших кроків на найближчий час Міністр назвав:

  • Затвердити та впровадити мінімальні стандарти забезпечення громадян культурними послугами. Вони вже напрацьовані і цього тижня будуть надіслані на погодження до ЦОВВ та Асоціацій органів місцевого самоврядування.

  • Продовжити ініціативу по створенню Центрів культурних послуг. Ряд успішних прикладів ЦКП, побудованих ресурсом ОТГ, доводять їхню ефективність. Рівень залученості населення у культурне життя там значно вищий.

  • Погодити план з реалізації реформи фінансування, який від МКІП вже подано на розгляд Кабміну.  Без реформування системи фінансування культури на місцевому рівні – її роль і місце у житті громади та держави буде змінюватися дуже повільно.

Олександр Ткаченко також додав, що МКІП розробляє методичні рекомендації щодо структури системи управління у сфері культури та її функціонування в ОТГ, щоб не допустити неефективного управління культурою на місцевому рівні.

Вас може зацікавити

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві