Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко: МКІП проти необґрунтованої ліквідації закладів культури

27 січня 2021 року відбулася селекторна онлайн-нарада за участі Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка та  голів облдержадміністрацій і керівників обласних підрозділів культури  для роз’яснення ролі обласних державних адміністрацій у дотриманні  законодавства при вирішення питань ліквідації чи реорганізації закладів культури.

Понад тисячу закладів культури по всій країні досі не передано на баланс об’єднаних територіальних громад. Це майже 15 відсотків від загальної кількості закладів по всій країні – такі дані спільних підрахунків обласних державних адміністрацій.

Лідерами щодо передачі закладів є Волинська, Івано-Франківська та Тернопільська області, найгірша ситуація – в Хмельницькій, Київській та Миколаївській областях.

На культурі традиційно вирішують економити, заклади закривати, колективи – звільняти.

Позиція МКІП: за порушення закону чи перевищення службових повноважень під час реорганізції та ліквідації закладів культури відповідні посадові особи повинні нести відповідальність.

Саме з цим МКІП звернулось до Генерального прокурора України за підтримкою щодо перевірки дій посадових осіб місцевого самоврядування у випадках ліквідації закладів культури райрадами чи громадами без погодження з МКІП.

«МКІП проти необгрунтованої ліквідації закладів культури. До того ж – ліквідація не обов’язкова. Можлива реорганізація. І коли вона відбувається обґрунтовано і з дотриманням соціальних нормативів – це передбачає оптимізацію та наповнення закладів новим якісним змістом, що навпаки допоможе посилити культурну складову у регіонах. Заклад культури – це не про стіни, а про якісний зміст і попит на нього», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України під час наради.

МКІП активно видає роз’яснювальні матеріали щодо управління закладами культури у зв’язку реформою адміністративно – територіального устрою.

Незабаром відбудеться серія нарад з представниками обласних управлінь культури, підрозділів культури районних державних адміністрацій та  громад стосовно активізації комунікації на місцях щодо дотримання визначених законом процедури і умов реорганізації чи ліквідації закладів культури, а також погоджувальної процедури МКІП.

Вас може зацікавити

У Харкові в рамках Kharkiv Music Fest відбувся концерт «Нездійсненна зустріч: Брамс-Борткевич»

У Харкові в рамках Kharkiv Music Fest відбувся концерт «Нездійсненна зустріч: Брамс-Борткевич»

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема

Держмистецтв оголошує конкурс на здобуття премії імені Шолом-Алейхема