Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко: на Різдво Києво-Печерська Лавра народжується заново

В Успенському соборі Києво-Печерської Лаври Православна Церква України вперше в історії провела урочисту Божественну літургію з нагоди свята Різдва. Очолив болослужіння Священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

«Христос народився! Славімо Його!» сьогодні лунало в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври українською мовою – у Святині Русі, де після того, як 3,5 століття тому царська Москва захопила власності Лаври по всій Україні у Київської митрополії та ставропигії Константинополя. Зведена київськими князями, прикрашена за часів Мазепи та митрополита Петра Могили, Лавра дійсно на Різдво народжується заново», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

Історичну подію відвідали, зокрема, голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, народні депутати й інші представники влади, а також числені вітчизняні та зарубіжні журналісти.

«Блаженнійший Епіфаній правив службу, розпочавши її в червоно-чорному вбранні та говорив про протистояння світла та темряви, перемогу над дияволом. Разом з традиційною різдвяною службою молилися за українських воїнів та співали колядки у виконані чудового хору. Свято вдалося», – резюмував Олександр Ткаченко.

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду