Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко під час viennacontemporary: понад 70% українських діячів культури продовжують займатись своєю професійною діяльністю попри війну

7 вересня у Відні розпочався ярмарок сучасного мистецтва viennacontemporary. В межах події відбулась панельна дискусія «Українська культура: шляхи інтеграції до ЄС», на якій виступив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

«Українці вже реалізували близько сорока міжнародних проєктів у співпраці з понад сто партнерськими інституціями з 29 країн Європи. Україна долучилась до різних потужних ініціатив, зокрема Європейської премії в галузі літератури. Війна кардинально відредагувала наші плани. Однак за крайніми соціологічними опитуваннями понад 70% українських діячів культури попри повномасштабну війну продовжують займатись своєю професійною діяльністю. Більшість із них поєднують роботу з волонтерством. Наші культурні амбасадори працюють сьогодні у всіх куточках Землі, й велика їх кількість зосереджена в Європі. Для нас дуже важливою є підтримка європейської культурної спільноти, зокрема австрійської. У нас з вами є спільне історичне минуле й на часі творити наше спільні сьогодення та майбутнє», – сказав Олександр Ткаченко.

Цьогоріч Україна – фокусний регіон ярмарку. Загалом програма має назву «STATEMENT UKRAINE» й присвячена війні в Україні. Основною її частиною є виставка «Півник з чорними крилами: відновлена реліквія», де представлені роботи тринадцяти художників, що досліджують тему війни.

Мета панельної дискусії – напрацювання дорожньої карти реформ у культурній галузі, визначення пріоритетів та зон відповідальності, залучення до співпраці якомога ширшого кола фахівців України та країн ЄС, окреслення напрямів та розробка KPI для цих складних процесів.

У дискусії також взяли участь: Генеральний секретар Міністерства закордонних справ Австрії Петер Лаунскі-Тіфенталь, колекціонерка мистецтва Франческа Тіссен, заступниця Міністра культури та інформаційної політики України Галина Григоренко, співкураторка CULTURESCAPES Катерина Ботанова, письменниця Тетяна Малярчук, генеральна директорка Dattalion Наталія Микольська та інші. Модерувала дискусію директорка з розвитку viennacontemporary Яна Барінова.

Нагадаємо, ярмарок сучасного мистецтва «viennacontemporary» працює з 2015 року та спеціалізується на молодих галереях Центральної та Східної Європи. Щороку viennacontemporary обирає фокусний регіон.

 

 

 

Вас може зацікавити

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»