Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко: «Попри складну ситуацію, українці вже реалізували близько 40 міжнародних проєктів у співпраці з понад сотнею партнерських інституцій з 29 європейських країн»

 З 25 по 27 вересня у Празі триває Європейський саміт культурної спадщини-2022 – щорічна подія, заснована Europa Nostra та Європейським Союзом. Протягом кількох днів у саміті беруть участь урядовці, котрі опікуються збереженням культурної спадщини, представники профільних громадських організацій, а також ентузіасти збереження спадщини з усієї Європи. 

Сьогодні, за допомогою відеозв’язку, до заходу долучився також Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. 

Спілкуючись з європейськими колегами Олександр Ткаченко вкотре наголосив, що метою російських загарбників є лише одне знищення України та українців – фізично, ментально та історично.

«Зараз на порядку денному не лише відновлення вже зруйнованих об’єктів культурної спадщини, а й їх збереження від нових руйнувань. Велика кількість об’єктів після обстрілів залишилися без дахів та вікон і потребують консервації. Користуючись нагодою, хочу звернутися до вас з проханням допомогти нам у терміновій консервації об’єктів та їхній підготовці до зими. Щиро сподіваюся на продовження вашої підтримки у час, коли вона потрібна нам як ніколи. Україна потребує залучення меценатів, донорів та представників урядів до збереження та реконструкції об’єктів української культурної спадщини та їх відновлення. Будь-яка цільова пожертва на підтримку української спадщини та культурних інституцій буде дуже вдячна», сказав він. 

Міністр також розповів, що за даними соціологічних опитувань, понад 70% українських діячів культури попри повномасштабну війну продовжують займатися своєю професійною діяльністю. Окрім того, більшість з них поєднують роботу з волонтерством. 

«Попри складну ситуацію, українці вже реалізували близько 40 міжнародних проектів у співпраці з понад сотнею партнерських інституцій з 29 європейських країн. Україна долучилася до різних потужних ініціатив, зокрема, цього року вперше два наші проекти отримали нагороди Європейського Союзу у сфері культурної спадщини: Андріївська церква в Києві перемогла в категорії «Збереження та адаптивне повторне використання» та «День вишиванки». Ці нагороди ще раз довели, що ми рухаємося у правильному напрямку, підтримуючи місцеві ініціативи та зберігаючи культурну спадщину на всіх рівнях  від локального до міжнародного», підкреслив Міністр.  

Окрім того, він попросив європейських колег продовжувати допомагати Україні і лишатися вірним фундаментальним цінностям ЄС 

«Сьогодні, як ніколи раніше, культура стає рушієм соціальних і цифрових трансформацій. Ми вдячні нашим друзям за підтримку наших креативних індустрій, збереження нашої культурної спадщини, особливо напередодні зими, коли наші пошкоджені культурні пам’ятки та заклади потребують консервації.  Моє прохання до вас сьогодні не мовчати і робити свої голоси голосніше. Ми зібралися сьогодні, щоб обговорити проблеми, і я вважаю, що рішення може прийти тільки після озвучення проблем і викликів. Сьогодні для Європи настав час діяти і показати, що вона залишається вірною своїм фундаментальним цінностям. Спільними зусиллями зможемо перемогти у цій війні бо Україна захищає не тільки себе, але і всю Європу», звернувся до присутніх Олександр Ткаченко.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму