Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко презентував концепцію Меморіального комплексу жертв Голодомору

В рамках першого дня Всеукраїнського Форуму «Україна 30. Гуманітарна політика» Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко презентував концепцію Меморіального комплексу жертв Голодомору. Першу і другу чергу його будівництва планується завершити до 27 листопада цього року.

Через постійне переписування історії та кропітку працю над стиранням української ідентичності – нам доводиться наново, по крихтах, повертати знання про минуле. Переосмислюючи ледь не кожну подію, і дивитися під іншим, об’єктивним кутом на трагедії, що мали місце на нашій території. Так сталось і з Голодомором.

«Музей Голодомору – дійсно важливо в контексті національної ідентичності. Це наша історія, про яку маємо пам’ятати. Об’єкт з точки зору експозиції та інфраструктури надзвичайно непростий. Він розташований на схилах, і щоб завершити будівництво, потрібно мати не просто чіткий план. А й чітке і послідовне його виконання. Після завершення, розпочнеться повноцінна підготовка експозиції, щоб повністю передати Музей заповіднику», – зазначив Міністр.

Ще один вагомий вектор у роботі Музею – міжнародний зв’язок. Бо часто свідки подій були розпорошені по всьому світу, разом із фотографіями, щоденниками та іншими згадками того періоду. Співпраця із закордонними українцями та діаспорою, що є носіями цієї пам’яті – вкрай важлива.

«Ми маємо розповідати реальні історії людей, транслювати реальні задокументовані факти. Експозиція обов’язково повинна включати їх. Це наш шлях до гідної комеморації жертв Голодомору. Нам необхідно продовжувати акцентувати на Голодоморі як всередині країни, так і на міжнародній арені. Про антигуманні злочини СРСР мають знати всі», – додав Олександр Ткаченко.

Вас може зацікавити

«Жива спадщина України»: в Національному музеї народної архітектури та побуту відбувся перший форум, присвячений нематеріальній спадщині

«Жива спадщина України»: в Національному музеї народної архітектури та побуту відбувся перший форум, присвячений нематеріальній спадщині

«Українська книжкова поличка» з’явилася у бібліотеці португальського міста Порту

«Українська книжкова поличка» з’явилася у бібліотеці португальського міста Порту