Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко щодо Довженко-Центру: всі зміни мають відбуватися прозоро та законно

15 листопада у МКІП відбулась нарада стосовно врегулювання ситуації, яка склалась навколо Національного центру Олександра Довженка, за участю керівництва Державного агентства України з питань кіно, Національного центру Олександра Довженка, представників Офісу Президента та народних депутатів України. 

Наразі громадянське суспільство активно виступає за збереження спадщини та прозорість діяльності державних інституцій, а ситуація в цілому демонструє те, що прогалини в комунікації можуть призвести до кризи.

«Вкотре хочу наголосити, вже рік Держкіно не підпорядковується Міністерству культури та інформаційної політики України, а Довженко-Центр, який підпорядковується Держкіно, з цього року. Внаслідок чого ані я, ані МКІП не мають повноважень за законом приймати будь-які кадрові рішення чи рішення про реорганізацію. Та не реагувати на ситуацію, яка виникла ми теж не можемо. Завжди намагаюсь знайти дипломатичний спосіб вирішення проблеми, перш ніж когось в чомусь публічно засуджувати. Тому ініціював нараду з керівництвом Держкіно, Довженко-Центру, представниками Офісу Президента та депутатами стосовно врегулювання ситуації», – сказав Олександр Ткаченко.

Учасники наради узгодили наступний план дій:

  • зупинити реорганізацію Довженко-Центру в такий спосіб, який відбувається зараз;

  • фонд і музей залишити в тому статусі, в якому вони є зараз, – як цілісний майновий комплекс;

  • призначити прозорий конкурс на посаду директора Довженко-Центру;

  • звернутись до Державної аудиторської служби України щодо проведення повноцінного аудиту Довженко-Центру;

  • розпочати процес надання статусу «Національного» Довженко-Центру де-юре (не лише в назві, а по суті), що має убезпечити використання його майна не за призначенням;

  • розв’язати питання реорганізації державного підприємства в державну організацію, що дозволить Довженко-Центру працювати за профілем як музей та архів; 

  • створити міжвідомчу робочу групу для експертної оцінки музейних цінностей Довженко-Центру. 

«Глибоко переконаний, що зміни з метою поліпшення діяльності інституцій мають відбуватись у суворій відповідності до прозорості та законності, з поясненнями спільноті, для чого це робиться та які наслідки матиме. І ситуація, яка склалась, особливо під час війни, не личить країні, яка бореться за свою ідентичність», – зазначив Міністр культури та  інформаційної політики України. 

Нагадаємо, міністерства наразі обмежені стосовно прийняття рішень щодо Довженко-Центру, але там, де є можливість діяти в рамках закону – МКІП діятиме. Деталі щодо всіх рішень має оприлюднити найближчим часом Державне агентство України з питань кіно.

Вас може зацікавити

Президент України підписав законопроєкт про державну допомогу на придбання книжок та субсидії для книгарень

Президент України підписав законопроєкт про державну допомогу на придбання книжок та субсидії для книгарень

В Івано-Франківську стартував Шекспірівський фестиваль

В Івано-Франківську стартував Шекспірівський фестиваль