Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко став амбасадором культури у найбільшому в Україні благодійному NFT-проєкті META HISTORY museum

Міністерство культури та інформаційної політики України спільно з музеєм META HISTORY реалізовуватимуть спільні плани, повʼязані з відновленням культурної спадщини, що постраждала від розв’язаної росією війни. Всі гроші, зароблені від продажу нових NFT-колекцій музею та аукціонів, спрямовуватимуться на спеціальний рахунок Міністерства, з якого буде фінансуватися відбудова культурних памʼяток.

Перша з ініціатив, що принесе кошти на відновлення кількох памʼяток в регіонах, вже запущена у співпраці з міжнародною контент-платформою Depositphotos, МКІП та META HISTORY – проєкт «Відродження», що обʼєднав 7 креаторів спільною ідеєю зобразити, як можуть виглядати зруйновані памʼятки в різних регіонах України після відновлення. Серед них такі знакові споруди, як Драматичний театр у Маріуполі, площа Свободи у Харкові, обласна державна адміністрація у Миколаєві, Воронцовський палац в Одесі та Донецький міжнародний аеропорт. 38 створених митцями ілюстрацій можна купити у вигляді NFT на сайті META HISTORY. 

«За півроку війни в Україні знищено або пошкоджено майже 500 памʼяток культури. Національна спадщина зазнала колосальних збитків. росія прагне позбавити нас ідентичності, основ, які несуть розуміння, хто ми, як нація. Паралельно ворог через пропаганду хоче спотворити уявлення світу про нас. Тому відновлення та збереження культурної спадщини має пріоритетне значення, про це важливо думати вже зараз. Як і про можливості підсилювати нашу культуру. Оскільки ми не можемо скасувати втрати, треба трансформуватись і показати себе світу новими. Співпраця з META HISTORY – якраз про це», — зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

У рамках співпраці META HISTORY та МКІП на реновацію культури будуть спрямовані гроші з нових випусків основних NFT-колекцій проєктів Warline та Avatars for Ukraine, що разом з аукціоном NFT кубку Євробачення вже зібрали понад $1,2 млн на гуманітарні та військові потреби. Їх вихід заплановано на вересень. Так само, як аукціон робіт відомого цифрового митця Vesa і української художниці Zinaida. Вони подарують свої твори для підтримки місії проєкту. Аукціони мистецтва — частина плану розвитку, який META HISTORY втілить разом з Міністерством культури та інформаційної політики. План реалізації з детальнішим описом дій і термінів скоро оприлюднять на сайті і презентують у віртуальному просторі Party Space.

«Намагаючись розказати про події в Україні, ми створили проєкт, що нині вийшов за рамки основної ідеї. Хоч він, як і раніше, говоритиме про війну аж до дня перемоги. І його основний принцип — 100% грошей на допомогу державі — ніколи не зміниться. Але тепер його історія не зупиниться із завершенням активних бойових дій. Він виконуватиме значно більш довгострокові цілі, обʼєднуючи довкола кращих митців і представників web3-спільноти, що розділяють наші цінності і хочуть підтримати розвиток України після перемоги», – розповів VK, засновник META HISTORY museum.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму