Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко та Ернесто Оттоне обговорили напрямки співпраці України та ЮНЕСКО у сфері культури

Під час візиту до Франції Міністр культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка зустрівся із заступником генерального директора ЮНЕСКО з питань культури Ернесто Оттоне.

Під час зустрічі сторони обговорили проведення Всесвітнього форуму під егідою ЮНЕСКО щодо допомоги культурній спадщині України.

«Для нас цей форум є вкрай важливим, щоб винести питання збереження культурної спадщини України на новий рівень», — зазначив Олександр Ткаченко.

Одним із важливих питань зустрічі стало обговорення кроків у напрямку відновлення Іванківського історико-краєзнавчого музею та допомоги у цьому ЮНЕСКО.

Олександр Ткаченко також нагадав, що Україна подала 3 номінаційні досьє до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства: «Українська писанка: традиція і мистецтво», «Практика з охорони кобзарсько-лірницької традиції» та «Технологія вишивки «білим по білому» міста Решетилівка Полтавської області». Розгляд номінацій очікується у 2024 та 2025 роках.

«Ми вдячні ЮНЕСКО за підтримку України у важкі часи. В особах керівників організації ми дійсно завжди відчуваємо справжніх друзів, які чують нас та готові підтримувати як в нагальних так і в стратегічних потребах» — сказав Міністр.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму