Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко у новому блозі для НВ: час прощатися з символами російсько-імперської, радянської ідеології назавжди

Змінити державну політику щодо збереження та захисту культурної спадщини необхідно саме зараз для України. Адже вона – один з головних чинників формування української ідентичності. Над цим активно працює Міністерство культури та інформаційної політики України.

Наразі запит українського суспільства, виснаженого російською агресією та звірствами російської армії, на зміни дуже великий. Саме зараз переосмислення та пошук нових змістів й загальнолюдських ціннісних наративів є найбільш актуальним. Маємо позбавити український культурний простір від постколоніального баласту. 

Нещодавно Уряд схвалив проєкт документа «Про внесення змін до Закону України «Про охорону культурної спадщини». Відтепер існуватимуть правові підстави для вилучення пам’яток культурної спадщини з Державного реєстру нерухомих пам’яток України, що є символом російської імперської та радянської тоталітарної політики й ідеології.

Детальніше про прощання з радянською ідеологією читайте у новій колонці для НВ Олександра Ткаченка, міністра культури та інформаційної політики України 

 

Вас може зацікавити

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві