Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко відвідав виставку «Кохайтеся, чорнобриві…», присвячену весільним традиціям українців

8 вересня Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики, відвідав виставку з фондової колекції Національного музею народної архітектури та побуту України «Кохайтеся, чорнобриві…» у виставкових залах Хлібні Національного заповідника «Софія Київська».

Виставка присвячена одному з найважливіших та найколоритніших обрядів українців – весіллю.

«Сьогодні мав честь привітати тринадцять пар наших військових, які одружились під час війни. Саме їм та весільним традиціям України присвячена виставка в Софії Київській з фондової колекції Національного музею народної архітектури та побуту України «Кохайтеся, чорнобриві…». Весільний обряд – особлива частина історії народу. Послухали вечорниці та подивились на світлини від 19 століття до моментів кохання на війні 2022 року, кераміку, весільну атрибутику та вбрання. Дуже тепла та надихаюча виставка, яка нагадує про те, що кохання було і буде, в мирні часи та під час війни», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Протягом століть структура весільного обрядодійства у своїй основі залишалася незмінною – з чітко визначеною послідовністю дій, кожна з яких була важливою. 

На виставці всі охочі можуть побачити весілля як воно є: від давнини до сучасності, від світлин 19 століття до моментів кохання на війні 2022 року. Через зображення на народних картинках, різноманітність традиційних строїв, кераміку, весільну атрибутику гості пройдуть стежкою давнього весілля, яким би пишалися наші предки.

 

Вас може зацікавити

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду