Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко взяв участь у презентації «Літопису» Самійла Величка у Батурині

14 жовтня 2020 року міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко у відновленій «Гетьманській Столиці» Батурині взяв участь у презентації унікальної козацької пам’ятки – «Літопису» Самійла Величка.

«Це не просто книга видана невеликим накладом. Літопис – надзвичайно цікава і важлива наукова робота. Його дослідження та вивчення велось впродовж 3-х століть», – зазначив міністр.

Олександр Ткаченко додав, що тепер ми маємо перше видання повного оригінального тексту з багатьма фактами, невивченими раніше через цензуру. Сама пам’ятка зберігається у Санкт-Петербурзі. До того ж фахівцям та науковцям вдалося дізнатися багато нового як про історію козачих часів, так і про саму постать канцеляриста Івана Мазепи.

Міністр подякував групі професора Тетяни Таїрової-Яковлевої, керівниці Центру вивчення історії України, а також історикам Національної академії наук, видавцям та українським меценатам, коштом яких було видано літопис.

Масштабна праця Величка дозволяє кожному з нас зануритися у події козацького періоду історії України, переосмислити безліч історіографічних міфів та дізнатися про те, чим ще ми можемо пишатися.

Міністерство культури та інформаційної політики зробить все, щоб літопис побачили якомога більше науковців та якомога більше бібліотек отримали його примірники.

Вас може зацікавити

Українська молодь вже цьогоріч отримає книжкові сертифікати

Українська молодь вже цьогоріч отримає книжкові сертифікати

Понад 1000 фахівців сфери культури та медіа взяли участь у вебінарах МКІП щодо Довідника безбар’єрності

Понад 1000 фахівців сфери культури та медіа взяли участь у вебінарах МКІП щодо Довідника безбар’єрності