Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко запропонував впровадити українську мову для висвітлення війни в Україні організацією ЮНЕСКО

Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко звернувся до ЮНЕСКО та Центру всесвітньої спадщини з пропозицією публікації матеріалів на вебсторінці «War in Ukraine» не тільки офіційними мовами ЮНЕСКО, а також і українською.

Ресурси «War in Ukraine» та офіційний сайт ЮНЕСКО – одні із головних та найвпливовіших для отримання достовірної інформації. Наразі публікація матеріалів на платформах відбувається офіційними мовами ЮНЕСКО: англійською, арабською, іспанською, китайською, російською, французькою. 

Публікація новин українською мовою – це унікальна можливість для українців й українських біженців, що у даний момент перебувають за кордоном, ознайомлюватися з актуальною і перевіреною інформацією про війну, а також діяльністю ЮНЕСКО на підтримку нашої держави саме рідною мовою.

Інформацію щодо подій, які відбуваються в Україні можна знайти на багатьох інформаційних платформах. Міністерство культури та інформаційної політики України, у взаємодії з іншими державними органами та міжнародними організаціями також використовує свої інформаційні ресурси для оперативного та цілодобового розповсюдження офіційної інформації про поточний стан війни.

«Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Водночас придушення української мови є інструментом, який Росія ще з імперських часів використовує для знищення української ментальності та ідентичності», – зазначив Олександр Ткаченко у своєму зверненні.

В нинішніх реаліях війни, мова йде не лише про суверенну цілісність Української держави, а й про збереження  української ідентичності, культури та історії. Інформаційний фронт залишається важливим інструментом впливу та захисту від дезінформації Кремля в цій гібридній війні.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму