Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Олександр Ткаченко: Знищення музею Сковороди – це спланована росіянами ідеологічна акція

росіяни навмисно поцілили у Національний музей Григорія Сковороди. Знищення музею українського філософа саме у рік його 300-річчя є свідомою ідеологічною акцією.

Про це в ефірі марафону «Єдині новини» #UAразом заявив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

За його словами, село Сковородинівка, де розташований музей, знаходиться віддалено від інших селищ та об’єктів інфраструктури.

«Тобто фактично навколо – тільки поля. У мене немає сумнівів, що били спеціально по Сковороді. Він сам колись казав: «Не братайтеся з тими, хто зло ховає». В принципі, це і є свідченням того, що це свідома ідеологічна акція. Вони ж Сковороду називали ледь не першим російським філософом. Там же неподалік знаходиться і могила Григорія Сковороди – то вони фактично били в саме серце українського філософа. І били в рік 300-річчя», – зазначив Олександр Ткаченко.

Міністр додав, що наприкінці лютого мало відбутися чергове засідання оргкомітету з вшанування 300-річчя українського філософа. Зокрема, у населеному пункті планувалося провести реставраційні роботи. Натомість внаслідок цинічного обстрілу росіян будівлю 18 сторіччя, у якій проводив останні роки Григорій Сковорода, доведеться відновлювати повністю. 

Олександр Ткаченко запевнив, що Україна разом з міжнародними фахівцями зафіксує цей черговий злочин росіян проти української культурної спадщини.

«Відправимо відповідні листи для міжнародної спільноти, в ЮНЕСКО, тому що це фактично свідоме влучення в те, проти чого начебто воює путін – проти української ідентичності. У Сковороди є ще слова про те, що  «без свободи не міг я лишитись» і це так само влучення в нашу свободу, свободу самовизначення, свободу,  проти якої зараз ведуть війну російські війська», – резюмував Олександр Ткаченко.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму