Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Оригінал Конституції Пилипа Орлика вже можна побачити у Софії Київській

16 серпня у Національному заповіднику «Софія Київська» відбулось урочисте відкриття виставки «Раритети Української козацької держави – Гетьманщини ΧVII–XVIII ст.: до 30-річчя Незалежності України». На виставці представлені унікальні експонати – символи влади Української козацької держави, що зазвичай зберігаються в Швеції та Україні. Побачити їх можна до 14 листопада 2021 року.

Головний експонат – це перша в світі Конституція авторства Пилипа Орлика, створена у 1710 році в Україні. Вона заклала основи українського та європейського конституціоналізму і є визначною пам’яткою європейської політичної думки початку XVIII століття. У документі йшлося про цілісність і непорушність кордонів України та відновлення братерства з Кримською державою.

Також представлені оригінальні пам’ятки козацької доби: гетьманська булава (Швеція). З українських архівних та музейних зібрань – п’ять універсалів 1687–1702 років, виданих у Батурині гетьманом Іваном Мазепою, а також Клейнод гетьмана Івана Мазепи – Знак гідності Голови Української Держави.

«Чудово, що ми маємо змогу у 30-ту річницю Незалежності познайомити українців з таким надзвичайно важливим державотворчим артефактом – Конституцією Пилипа Орлика. Прямо тут, в Софії Київській. Це вкрай символічний та відповідальний для нас момент: адже документ вперше в Україні. Побачити його на власні очі і переконатись в актуальності окремих тем і сьогодні – недоторканість кордонів, братерство з Кримською державою, незалежність», – зазначив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Виставка стала можливою завдяки підтримці Президента України Володимира Зеленського, Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства культури та демократії Королівства Швеції, Національного архіву Швеції Riksarkivet, Посольства України у Швеції, Національного заповідника «Софія Київська».

Вас може зацікавити

У театрі ім. Франка відбулась вистава Файний Франко Фʼюжн, присвячена 80-річчю вшанування памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу 

У театрі ім. Франка відбулась вистава Файний Франко Фʼюжн, присвячена 80-річчю вшанування памʼяті жертв геноциду кримськотатарського народу 

Республіка Польща подарувала автомобіль Музеєві війни

Республіка Польща подарувала автомобіль Музеєві війни