Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Пам'ятник Катерині II таки приберуть з центру Одеси

Одеська міська рада підтримала рішення про демонтаж та перенесення пам’ятника російській імператриці Катерині II.

Про це повідомив заступник Міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко, який назвав рішення «історичним».

«Таким чином ми продовжуємо руйнувати російські міфи про заснування міста. Майже 180 років тому Тарас Шевченко у своїй поемі «Великий льох» дав дуже точну оцінку: «Що тая цариця – Лютий ворог України. Голодна вовчиця». Зокрема, Катерина доклалася до крадіжки української історії – саме за її наказом була створена Комісія для написання російської історії. Саме ця комісія склала фейки про «єдиний народ» і те, що Русь начебто є «першою російською державою». І в напрямку спростування історичних міфів, особливо на міжнародному рівні, у нас попереду ще багато роботи. Наша задача – повернути все своє: наші землі, людей, історію, спадщину», – сказав заступник Міністра.

Окрім того, Тарас Шевченко висловив сподівання, що наступною естафету зі знесення пам’яток російської пропаганди прийме Полтава.

«Сподіваюся, що далі цю естафету перейме Полтава, якій наша експертна рада ще на початку вересня рекомендувала демонтувати 7 пам’ятників. Один з них – пам’ятник спочинку Петра І. Місце, де він нібито перебував після Полтавської битви, яку росіяни століттями використовували для просування своєї імперської пропаганди. Пам’ятник поневолювачу – це нонсенс. Усі ці монументи мають бути там, де їхнє справжнє місце – на звалищі історії, а максимум – у музеях. Щоб майбутні покоління пам’ятали шлях, який ми пройшли», – підкреслив він.  

Нагадаємо, раніше Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко привітав рішення громади Одеси щодо демонтажу пам’ятника Засновникам Одеси (Катерині II) з Катерининської площі.

«Процес очищення публічного простору від наслідків русифікації та тоталітаризму ми в Міністерстві саме таким і бачимо – цивілізованим, в діалозі між місцевою владою та громадою. Наступний крок – підтримка рішення місцевими депутатами та перенесення пам’ятника до певного музейного простору імперського та радянського минулого», – сказав Міністр. 

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду