Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Під час форуму «Креативна Україна» обговорили доступність у сфері культури

У межах VII Міжнародного форуму «Креативна Україна». 2024 — Rethinking. Culture відбулася дискусійна платформа «Культура та Інклюзія». 

Під час заходу консультантка  з доступності у Superhumans Center, голова правління «Ліги Сильних» Уляна Пчолкіна підкреслила, що необхідно залучати людей з інвалідністю до активної участі у галузі культури. 

«Інклюзія в культурі — це не тільки про переклад жестовою мовою творчих продуктів. Це й про те, що митці й мисткині з інвалідністю є творцями та творчинями культурного продукту. Зокрема, незрячі особи можуть проводити екскурсії в музеях, люди з синдромом Дауна та розладами спектра аутизму — розвивати напрямок «артбрют» в художньому мистецтві, люди з порушенням слуху — бути акторами. Все, що я перерахувала, вже втілюється в Україні», — додала експертка з питань інклюзивності та безбар’єрності ГО «Ліга сильних», співрозробниця Гіду з безбар’єрності Ніна Мацюк. 

Водночас співзасновниця ГО «Бібліотека майбутнього» Вероніка Селега  розповіла про кейс Музею «Івана Георгія Пінзеля», який пристосували відповідно до вимог інклюзивності. Зокрема, у музеї наявні тактильні копії скульптур Пінзеля з описом шрифтом Брайля. Сама будівля оснащена тактильною навігацією від зупинки громадського транспорту, вхід музею — звуковим маячком та підіймачем для осіб на кріслі колісному. 

Директорка Львівського осередку ВГО «Українська спілка інвалідів-УСІ» Оксана Потимко  наголосила, що наразі необхідно працювати над якістю наданих послуг для людей з інвалідністю.  Вона висловила надію, що в Україні розроблять реєстр  організацій, які друкують шрифтом Брайля, створюють кіно з аудіодискрипцією та навчають акторів мистецтва аудіодискрипції. 

Військовий, ветеран, ведучий шоу «Відвал ніг або All інклюзив» Олександр Терен  зауважив, що також  необхідно працювати над обізнаністю людей без нозологій, у галузі, як спілкуватися з людьми з інвалідністю. 

Міжнародний форум «Креативна Україна» є найбільшою у Східній Європі платформою для обговорення державної політики у сфері культури та креативних індустрій. Щороку подія збирає кількадесят спікерів понад 10-ти країн світу. Політики, креативні підприємці, міжнародні експерти у галузі культури й економіки, представники органів державної влади та громадянського суспільства залучаються до розробки оптимальних шляхів формування креативної економіки в Україні. Форум проходить з 2017 року. 

Організатори заходу: Міністерство культури та інформаційної політики та Український центр культурних досліджень спільно з Design of Changes та Design4Ukraine у партнерстві з Групою Нафтогаз та Федерацією роботодавців нафтогазової галузі.

Форум відбувся за підтримки Українського культурного фонду, Українського інституту книги, Представництва Європейського Союзу в Україні та Офісу розвитку креативних індустрій при МКІП.

Вас може зацікавити

«Незламність традицій»: у Національному музеї декоративного мистецтва відкрилася виставка робіт студентів та викладачів Академії Бойчука

«Незламність традицій»: у Національному музеї декоративного мистецтва відкрилася виставка робіт студентів та викладачів Академії Бойчука

Ростислав Карандєєв і голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін обговорили створення нового культурного центру на Херсонщині

Ростислав Карандєєв і голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін обговорили створення нового культурного центру на Херсонщині