Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Під час IP LET FORUM обговорили тенденції та інструменти підтримки для формування майбутнього креативних індустрій

У Києві триває IP LET FORUM «INTELLECTUAL PROPERTY: LAW, ECONOMY, TECHNOLOGY» — подія року в українській сфері інтелектуальної власності та інновацій. Захід об’єднує представників влади, міжнародної спільноти, фахівців IP сфери, права та економіки, бізнесу та креативних індустрій. Він проходить два дні в офлайн та онлайн форматах. Форум організований IP офісом за підтримки Міністерства економіки України та ВОІВ.

Під час третьої сесії ІІ Національного форуму з інтелектуальної власності та інновацій йшлося про збереження культурної спадщини та комерціалізацію творчості. Третя сесія загалом була присвячена креативним індустріям, зокрема, їхнім тенденціям та інструментам підтримки для формування майбутнього.

Головними темами обговорень на сесії стали:

  • Тенденції розвитку креативних індустрій та інструменти підтримки.
  • Функціонування системи колективного управління майновими правами і виплата винагороди в умовах воєнного часу.
  • Технологічні і етичні виклики, що постають перед індустрією моди.
  • Виклики видавничої індустрії і український ІР офіс: точки перетину.
  • Штучний інтелект у видавничій справі: загроза чи нові можливості?
  • Запити кіноіндустрії і державна система правової охорони інтелектуальної власності.
  • Підвищення правової ІР-культури: робота на довгострокову перспективу.
  • Збереження культурної спадщини, політика пам’яті та інновації.

Під час дискусії кожен зі спікерів закцентував увагу на окремих галузях креативної індустрії. Так, Анастасія Образцова, директорка Українського центру культурних досліджень, директорка Директорату креативних індустрій Міністерства культури України (2018–2019), зосередилася на обговоренні зв’язку креативних індустрій та інтелектуальної власності, а також наслідках, які несе ця сфера через повномасштабне вторгнення.

У свою чергу Юлія Сінькевич, продюсерка, співзасновниця Української кіноакадемії, голова Наглядової ради Українського інституту, говорила про виклики, які наразі стоять перед кіноіндустрією.

Про видавничу справу під час війни розповів Антон Мартинов, засновник видавництва «Лабораторія» і сервісу електронних та аудіокниг Лібраріус.

Марина Лосєва, fashion-експертка, засновниця Ukrainian Fashion Education Group і Blur, говорила про майбутнє fashion-індустрії та галузі моди.

Про систему колективного управління майновими правами, а також виплати роялті йшлося у виступі Валерія Харчишина, очільника ГО «Українська агенція з авторських та суміжних прав» (УААСП), лідера гурту «Друга Ріка».

Підсумовуючи дискусію, Мар’яна Томин, директорка Департаменту культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики України, відзначила важливість креативних індустрій у контексті ідентичності українського народу.

Дивитись повний запис виступів спікерів — за посиланням.

Вас може зацікавити

Верховна Рада України прийняла зміни до законодавства, що визначають діяльність Національного музею Голодомору-геноциду

Верховна Рада України прийняла зміни до законодавства, що визначають діяльність Національного музею Голодомору-геноциду

У Києві відбулося засідання Ради з прав людини, гендерної рівності та різноманіття при МЗС

У Києві відбулося засідання Ради з прав людини, гендерної рівності та різноманіття при МЗС