Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Під час всесвітньої конференції MONDIACULT 2022 Олександр Ткаченко закликав світову спільноту призупинити головування росії в Комітеті всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

28 вересня у Мексиці розпочалася Всесвітня конференція ЮНЕСКО з культурної політики та сталого розвитку – MONDIACULT 2022. 

Всесвітня конференція ЮНЕСКО з культурної політики та сталого розвитку – MONDIACULT 2022 була скликана ЮНЕСКО через сорок років після першої Всесвітньої конференції, що відбулася у Мехіко (Мексика) у 1982 році та через 24 роки після Всесвітньої конференції ЮНЕСКО з культурної політики в інтересах розвитку, що відбулася в Стокгольмі (Швеція) у 1998 році. 

За допомогою відеозв’язку участь у конференції взяв також Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко

«Світ вже зіткнувся з впливом зміни клімату на культурну спадщину, пандемія в широких масштабах змусила переглянути ставлення до культури та митців, але цього року ми зіткнулися з новою потужною загрозою – повномасштабною війною в Європі. З перших днів війни стало зрозуміло, що це війна проти культури. Окупант не визнає нашого права на існування і не хоче, щоб існувала наша самобутня українська культура», – сказав Міністр під час обговорення теми «Спадщина та культурне розмаїття в умовах кризи».

Олександр Ткаченко розповів, що повномасштабна війна в Україні докорінно змінила не лише розуміння світу, але й ставлення до цінностей і традицій. Всі українці безпрецедентно об’єдналися, щоб зберегти наше українське – свободу, територію, культуру, тисячолітню історію. І не лише українських цінностей, а й європейських та всього демократичного світу. 

Окрім того, Міністр закликав призупинити головування росії в Комітеті всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

«Хочу наголосити, що ми рішуче засуджуємо руйнування об’єктів культурної спадщини, вчинені російською армією під час війни проти України, і твердо переконані, що у сучасному світі не повинно бути місця подібним актам вандалізму щодо культурної спадщини будь-якої країни. Саме тому український народ закликає призупинити головування росії в Комітеті всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Представникам смерті та руйнування не місце у такій поважній світовій організації», – підкреслив він та закликав ЮНЕСКО показати, що організація залишається вірною своїм фундаментальним цінностям.

 

 

Вас може зацікавити

«Погляд крізь час»: у Києві відкрилась персональна виставка Валерія Франчука

«Погляд крізь час»: у Києві відкрилась персональна виставка Валерія Франчука

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання