Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Під егідою МКІП розробляють політику доступності культурних послуг в Україні 

Сьогодні, 20 березня, у Києві відбулася стратегічна сесія щодо розробки політики доступності культурних послуг в Україні. До заходу долучився т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. 

Переглянути фотоальбом

«Ми маємо бути лідерами в організації безбар’єрного середовища. Зокрема і для того, щоби наші військові — ті, хто, набувши інвалідність, повертаються до мирного життя — змогли належним чином реалізуватися й соціалізуватися, отримати культурні та суспільні блага, які держава надає всім без винятку громадянам. Викликів багато, але ми робимо надважливу справу», — зазначив він. 

Стратегічна сесія об’єднала представників Міністерства культури та інформаційної політики, інших органів влади, закладів культури та громадянського суспільства. Мета заходу — на людиноцентричних засадах зібрати перелік зацікавлених сторін та бенефіціарів стратегії культурних послуг, окреслити головні проблеми, які вирішуватиме стратегія, оцінити її вплив та розробити модель та показники результативності. 

Радниця-Уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна підкреслила, що під час планування необхідно підійти до проблеми з інструментального боку — вирішити, як вдосконалити простір, оснащення в закладах, культурні послуги та реалізувати інформаційну кампанію. 

«Менеджери культури по всій країні мають використовувати сучасні інструменти та підходи, які базуються на принципах безбар’єрності. Події у бібліотеках, музеях, палацах культури та в інших просторах повинні бути доступними для кожної людини», — додала вона. 

За результатами стратегічної сесії її учасники розробили мапу ризиків політики доступності, план заходів з реалізації політики доступності культурних послуг, а також систему показників результативності до цілей верхнього рівня.

Методологічна, фасилітаційна та експертна підтримка надається експертками проєкту міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe). 

За ініціативи Першої Леді України Олени Зеленської, у 2021 році Уряд схвалив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору до 2030 року

Метою політики безбар’єрності є забезпечення рівних можливостей для кожної людини в реалізації її прав. Йдеться про доступ до роботи, інформації, освіти, сфери послуг, можливості безперешкодно пересуватися, соціалізуватися та залучатися у життя суспільства.

Для вживання коректної лексики та наративів згідно з принципами безбар’єрності рекомендуємо використовувати Довідник безбар’єрності.

Вас може зацікавити

МКІП працює над цифровою доступністю сайтів українських театрів

МКІП працює над цифровою доступністю сайтів українських театрів

Німеччина передала херсонській бібліотеці імені О. Гончара обладнання, що полегшить доступ до інформації людям із порушеннями зору  

Німеччина передала херсонській бібліотеці імені О. Гончара обладнання, що полегшить доступ до інформації людям із порушеннями зору