Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Під егідою МКІП розробляють політику доступності культурних послуг в Україні 

Сьогодні, 20 березня, у Києві відбулася стратегічна сесія щодо розробки політики доступності культурних послуг в Україні. До заходу долучився т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. 

Переглянути фотоальбом

«Ми маємо бути лідерами в організації безбар’єрного середовища. Зокрема і для того, щоби наші військові — ті, хто, набувши інвалідність, повертаються до мирного життя — змогли належним чином реалізуватися й соціалізуватися, отримати культурні та суспільні блага, які держава надає всім без винятку громадянам. Викликів багато, але ми робимо надважливу справу», — зазначив він. 

Стратегічна сесія об’єднала представників Міністерства культури та інформаційної політики, інших органів влади, закладів культури та громадянського суспільства. Мета заходу — на людиноцентричних засадах зібрати перелік зацікавлених сторін та бенефіціарів стратегії культурних послуг, окреслити головні проблеми, які вирішуватиме стратегія, оцінити її вплив та розробити модель та показники результативності. 

Радниця-Уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна підкреслила, що під час планування необхідно підійти до проблеми з інструментального боку — вирішити, як вдосконалити простір, оснащення в закладах, культурні послуги та реалізувати інформаційну кампанію. 

«Менеджери культури по всій країні мають використовувати сучасні інструменти та підходи, які базуються на принципах безбар’єрності. Події у бібліотеках, музеях, палацах культури та в інших просторах повинні бути доступними для кожної людини», — додала вона. 

За результатами стратегічної сесії її учасники розробили мапу ризиків політики доступності, план заходів з реалізації політики доступності культурних послуг, а також систему показників результативності до цілей верхнього рівня.

Методологічна, фасилітаційна та експертна підтримка надається експертками проєкту міжнародної технічної допомоги «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe). 

За ініціативи Першої Леді України Олени Зеленської, у 2021 році Уряд схвалив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору до 2030 року

Метою політики безбар’єрності є забезпечення рівних можливостей для кожної людини в реалізації її прав. Йдеться про доступ до роботи, інформації, освіти, сфери послуг, можливості безперешкодно пересуватися, соціалізуватися та залучатися у життя суспільства.

Для вживання коректної лексики та наративів згідно з принципами безбар’єрності рекомендуємо використовувати Довідник безбар’єрності.

Вас може зацікавити

До 15 червня українські митці можуть взяти участь в конкурсі на отримання фінансової допомоги від фонду ЮНЕСКО 

До 15 червня українські митці можуть взяти участь в конкурсі на отримання фінансової допомоги від фонду ЮНЕСКО 

ЮНЕСКО відкрила в Києві фотовиставку, присвячену впливу війни на культуру

ЮНЕСКО відкрила в Києві фотовиставку, присвячену впливу війни на культуру