Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Підтримка медіа, культурної спадщини та митців: головні напрямки співпраці МКІП та США

Сьогодні, 2 серпня, відбулася зустріч команди Міністерства культури та інформаційної політики з Послом США в Україні, Бріджит Брінк та її командою. Темою обговорення стала підтримка культурної сфери й українських ЗМІ та питання їх збереження під час війни. 

«Перед нами стоїть багато завдань як відновлювати культурну сферу після війни, та ще більше викликів маємо сьогодні. Тому продовжую пояснювати партнерам, чому нам потрібна конкретна підтримка вже зараз та всередині України. Вдячний партнерам за розуміння та готовність допомагати», – зазначив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Під час зустрічі сторони обговорили три можливі напрямки співпраці:

  • Підтримка українських медіа та протидії дезінформації з боку росії.

Зокрема у межах підтримки українських медіа було обговорено проєкт «Інформаційний Рамштайн» — нову форму партнерства, на зразок діючого формату Рамштайну, яка матиме не тільки військовий, а й інформаційний характер.

«​​Наші медіа – це наш інформаційний фронт, до якого я пропоную доєднатись всім країнам цивілізованого світу. Саме тому пропоную організувати «Інформаційний Рамштайн», який стане майданчиком для обговорення нових інформаційних викликів воєнного часу та покладе початок єдиного інформаційного фронту країн-союзників», – додав Міністр.

Крім того, на обговорення було винесено питання медійного середовища під час війни та підтримка США незалежних ЗМІ. 

  • Збереження культурної спадщини України.

Сторони обговорили підтримку України як в напрямку діджиталізації культурної спадщини та створенні окремих реєстрів по кожному напрямку, так і в поставці матеріалів для евакуації культурних об’єктів;

  • Підтримка українських митців та книговидання. 

У межах цього напрямку допомоги було запропоновано створення колаборації між відомими американськими та українськими інституціями чи митцями на довгостроковій основі. Також Міністр наголосив, що митцям в Україні потрібна фінансова підтримка.

Нагадуємо, 16 травня та 1 серпня відбулись онлайн-зустрічі з помічником державного секретаря з питань освіти та культури Лі Саттерфілд (Державний департамент США). У ході зустрічі було означено напрямки роботи щодо збереження культурної спадщини України, підтримка українських медіа та протидія дезінформації росії, підтримка українських митців, промоція української культури за кордоном. 

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму