Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Польща та Литва допоможуть Україні профінансувати національну платформу з управління культурною спадщиною

22 квітня Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики, разом з міністрами культури Литви та Польщі відвідали Бородянку на Київщині. Це місто є одним із найбільш зруйнованих населених пунктів Київської області внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну. Біль в очах місцевих жителів, які втратили близьких, понівечені будинки, магазини, палац культури, постріли в пам’ятники, зруйнована центральна вулиця Бородянки – все це жахливі наслідки дій окупантів.

“Поїздка в Бородянку з колегами-міністрами вразила і одночасно шокувала кожного з нас. Я дуже хотів, щоб Пьотр Глинський, Віцепрем’єр-міністр, Міністр культури та національної спадщини Республіки Польща, та Сімонас Кайрис, Міністр культури Литовської Республіки, на власні очі побачили, криваві наслідки дій російської федерації. Побачили і передали іншим колегам-міністрам, які ще досі лише на словах висловлюють свою підтримку Україні”, – зазначив Олександр Ткаченко. 

Міністр культури та інформаційної політики України повідомив, щорозстріляний пам’ятник Тарасу Шевченку у Бородянці, фото якого облетіли Україну, буде законсервований. Адже він вже став частиною історії України, яку необхідно зберегти для прийдешніх поколінь. 

У ході візиту міністри культури Польщі та Литви підтвердили, що співфінансуватимуть розробку національної платформи з управління культурною спадщиною в Україні.

Минулого року Міністерство культури та інформаційної політики завершило перший етап оцифрування об‘єктів нерухомої культурної спадщини і розпочало створення відповідного реєстру. Через війну цей процес був ускладнений, але завдяки підтримці країн «Люблінського трикутника», роботу над платформою буде відновлено.

Нагадаємо, мета візиту міністрів культури Литви та Польщі в Україну – напрацювання спільних конкретних заходів для підтримки України у сфері культури та інформаційної політики. 

 

 

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду