Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Понад 400 тисяч книжок вже отримали українські діти в межах акції «Українським дітям – українську книгу»

Акція «Українським дітям – українську книгу» започаткована Держкомтелерадіо спільно з Офісом Президента України та Міністерством культури та інформаційної політики у березні цього року. Її мета – безкоштовне забезпечення дітей, які були змушені переселитися через війну росії проти України, підручниками, навчальними посібниками, художньою літературою. 

Наразі понад 400 тисяч примірників книжок українською мовою вже передані волонтерським центрам в українських містах та країнах Європи, де зараз проживають переміщені особи. Водночас потребу в українській книзі та підручниках мають понад трьох мільйонів дітей України. Акція триває. Доставлення літератури здійснюється вантажним транспортом волонтерів та волонтерських організацій.

В Польщі планується створення логістичного центру, куди з України будуть доставлятися книги та підручники з метою їх подальшої передачі сім’ям біженців по усій Європі. Створення такого логістичного центру дасть змогу не лише централізовано вивести книги за кордон із різних вражених війною міст України, але й сприятиме швидкому виконанню запитів з європейських країн щодо потреб в українській книзі та спрощенню логістики. 

Нагадаємо, з початку акції вітчизняними видавництвами зі всієї України було безкоштовно передано на склади корпоративних підприємств АТ «ДАК «Укрвидавполіграфія» близько 1 млн примірників друкованої продукції.

На прохання українських посольств було передано 225100 примірників літератури, а саме: 59500 книжок було відправлено до Польщі; майже 46200 в Австрію; понад 1000 в Румунію; 78000 до Словаччини; 4000 примірників в Чехію; понад 1000 в Угорщину; 2000 примірників у Хорватію; 1100 в Албанію; майже 1000 примірників до Франції; 5500 примірників до Республіки Кіпр; майже 8000 примірників в Англію; 3500 до Німеччини; 2400 примірників до Нідерландів; 2000 примірників до Швейцарії; 2000 примірників до Норвегії; 2400 примірників у Данію; майже 1000 примірників до Словенії; 4500 примірників до Литви.

Вас може зацікавити

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

У Києві відбудеться Всеукраїнський форум «Культура під час війни. Людський капітал»

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони