Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Попри тиск рф ЮНЕСКО продовжуватиме моніторинг ситуації на всій території України, зокрема й в тимчасово окупованому Криму

Виконавча рада ЮНЕСКО вирішила продовжувати моніторинг ситуації на всій території України, у тому числі в тимчасово окупованому Криму, попри тиск росії. Про це йшлося під час засідання 12 жовтня. 

«Щойно Виконавча рада UNESCO, попри увесь супротив росії, ухвалила чотирнадцяте рішення «Моніторинг ситуації в Автономній Республіці Крим (Україна)». Це означає, що моніторинг ситуації на всій території України, в тому числі в моєму рідному Криму, триватиме», повідомила перша заступниця міністра закордонних справ України, голова Національної комісії України у справах ЮНЕСКО  Еміне Джапарова.

Рішення ухвалили 19 голосами проти 3 на користь України. Підставою ухвалення цього рішення стала доповідь Генеральної директорки ЮНЕСКО Одрі Азулє, підготовлена на підставі звітів за результатами місій ЮНЕСКО до України. 

Виконавча рада ЮНЕСКО чітко відзначила суттєво погіршення ситуації з правами людини в тимчасово окупованому Криму, а також, те що ці процеси значно прискорились після початку повномасштабної агресії рф проти України.

«Сьогоднішнє засідання ще раз підтвердило підтримку України на міжнародній арені та ізоляцію росії. Держава-агресор втратила усі підстави бути членом ЮНЕСКО та її органів. Переконана, що зростаюча підтримка України з боку ЮНЕСКО та її держав-членів сприятиме якнайшвидшій деокупації Криму та подальшому залученню ресурсів Організації для відновлення території України, яка потерпає від російської агресії», наголосила Еміне Джапарова.

Нагадаємо, минулоріч ЮНЕСКО у своїй доповіді відзначало, що ситуація з правами людини в окупованому росією Криму та місті Севастополі продовжує погіршуватися, а об’єкти всесвітньої спадщини та інші культурні пам’ятки зазнають варварського поводження і розграбування з боку окупаційної влади.

Вас може зацікавити

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду