Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Позиція МКІП щодо «реконструкції» готелю «Дністер» в Івано-Франківську

Раніше Будинок готелю «Дністер» в Івано-Франківську взяли на облік як пам’ятку архітектури та історії місцевого значення: пам’ятка архітектури – «Готель «Австрія», з 1921-1939 рр. – готель «Варшава», 1913 р.;  пам’ятка історії  – «Будинок, в якому Українська Національна рада ЗУНР ухвалила Акт Злуки ЗУНР та УНР», 1919 р. 

Це визначна історична пам’ятка української історії визвольних змагань ХХ століття та один із знакових архітектурних об’єктів Івано-Франківська.

До МКІП не надходила на погодження науково-проектна документація на реставрацію чи  реконструкцію готелю «Дністер». Однак згідно із Законом України «Про охорону культурної спадщини» такі роботи на пам’ятці місцевого значення повинні проводитись за наявності дозволу обласного органу охорони культурної спадщини, який видається на підставі погодженої обласним органом науково-проектної документації.  

Нагадаємо, за законодавством, якщо такі роботи проводяться без дозволу, або ж їх реалізація може зашкодити пам’ятці, чи це вже призвело до пошкодження пам’ятки, обласний орган повинен видати розпорядження та припис щодо охорони пам’ятки місцевого значення та припинення робіт на пам’ятці. 

МКІП невідкладно звернулося до Івано-Франківської ОДА з вимогою надати інформацію про роботи на пам’ятці. Оскільки останнім часом почастішали випадки звернення до МКІП про проведення будівельних робіт на пам’ятках Івано-Франківської області, що призводять до їх пошкодження, МКІП найближчим часом проведе в Івано-Франківську робочу нараду щодо стану збереження пам’яток культурної спадщини Івано-Франківської області в умовах дії воєнного стану. 

У рамках робочої наради буде організовано залучення до обговорення проблем експертів та представників професійних спілок і пам’яткоохоронних громадських організацій. Відповідне доручення буде надано обласному органу охорони культурної спадщини.

Вас може зацікавити

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» презентовано цільову модель системи у сфері психічного здоров’я 

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» презентовано цільову модель системи у сфері психічного здоров’я