Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Позиція Міністерства культури та інформаційної політики України щодо заклику окремої частини журналістської спільноти по відстороненню від ефірів списку журналістів

У відповідь на заяву окремої частини журналістської спільноти щодо санкцій у вигляді відсторонення від ефірів журналістів, які до війни працювали на каналах, що належать Віктору Медведчуку, Міністерство культури та інформаційної політики України висловлює свою наступну позицію.

В МКІП викликає занепокоєння те, що в ці критичні часи для України інформаційний простір країни заповнюється конфліктами всередині суспільства,  під час військових дій в нашій країні важливо зберігати цінності демократичної держави та об’єднуватись перед лицем ворога.

24 лютого великі медіагрупи звернулись до  МКІП з метою об’єднатися та  створити єдиний інформаційний фронт для боротьби з російською пропагандою. Та, як бачимо, наш спільний супротив та дії були досить вдалими у інформаційній війні з росією. Це стало можливим завдяки зусиллям всіх редакторів, журналістів, ведучих, що наразі 24/7 працюють вже третій місяць поспіль єдиним фронтом.

В МКІП немає жодних ілюзій щодо внеску каналів Медведчука у теперішню війну з росією. В той же час ми глибоко переконані, що сьогодні не час для публічних люстрацій та розпалювання конфліктів всередині країни та професійної журналістської спільноти. Сьогодні важливим є те, хто залишився, перейшов на сторону України та кожен день доводить свою позицію своєю сумлінною боротьбою з ворогом або цілодобовою працею. Сьогодні нам потрібна кожна людина – воїн, волонтер, кожен спеціаліст, який як воює, так і працює, в тому числі, на єдиному інформаційному державному фронті для відстоювання нашої державності та перемоги над російськими загарбниками. Тому вбачаємо доцільним саме зараз, під час війни, в першу чергу звертати увагу на позицію, яку прийняли зазначені у списку ведучі.

Також МКІП не може, з огляду на свої повноваження, та не вважає за доцільним втручатись в кадрову політику каналів та медіа груп. 

Якщо ми не хочемо зробити щілину в нашій обороні перед росією, то ми сьогодні маємо всі виступати єдиним фронтом та не розпалювати ворожнечу всередині країни. 

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму