Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Представники світових організацій з охорони спадщини відвідали зруйновані росіянами міста Київщини та Чернігівщини

12 та 13 липня представники світових організацій, які опікуються збереженням та охороною культурно-історичних місць у світі та перебувають з тижневим візитом в Україні, відвідали зруйновані росіянами містечка Київщини та Чернігівщини.

“Культурна спадщина є невідновлювальним ресурсом, її знищення – це знищення пам’яті людства. Реставрація, консерваційні роботи – тривалі й коштовні процеси. Тому ми дуже раді всебічній підтримці профільних міжнародних організацій. Зараз формуємо спільну з міжнародними партнерами стратегію захисту, збереження та відновлення об’єктів культурної спадщини”, — зазначила Катерина Чуєва, заступниця міністра культури та інформаційної політики України.

Представники правління Міжнародної ради пам‘яток та визначних місць (ICOMOS) та Міжнародного центру з дослідження збереження та реставрації культурних цінностей (ICCROM) могли особисто побачити наслідки російської агресії. Вони допомагатимуть Україні в питаннях збереження культурної спадщини – надаватимуть консультації з документування руйнувань, методики збереження та реставрації об’єктів, певну фінансову, організаційну та іншу допомогу. 

Тижневий візит профільних організацій підготовлено за участі Міністерства культури та інформаційної політики України, Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності та Штабу порятунку спадщини. 

Нагадаємо, 11 липня у МКІП вже відбулась зустріч з представниками Секретаріату ЮНЕСКО, які опікуються охороною культурної спадщини в усьому світі. За результатами перебування міжнародних місій в Україні 14 липня відбудеться брифінг на тему «Місія «Україна»: міжнародна співпраця задля збереження культурної спадщини в час війни».

 

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду