Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Пріоритетні завдання у прифронтових регіонах — створення укриттів та мистецьких хабів на базі об’єктів культурної інфраструктури, — Ростислав Карандєєв

Сьогодні, 3 травня, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв відвідав Запоріжжя. У межах робочої поїздки він зустрівся з начальником Запорізької ОВА Іваном Федоровим, музейниками, митцями, військовими та представниками медіа, а також ознайомився з роботою об’єктів культурної інфраструктури. 

Переглянути фото

«Наше із вами завдання — зберегти український дух, підживити наше прагнення до свободи та бажання стояти до перемоги. Питання безпеки на роки залишиться одним із ключових. Тож ми будуватимемо спеціалізовані укриття в форматі мистецьких хабів на базі Запорізького цирку, Запорізького академічного театру молоді, пізніше — на інших об’єктах», — сказав Ростислав Карандєєв під час зустрічі із працівниками культури. 

Він додав, що в червні планується конференція із закордонними партнерами, де розглянуть проєкт щодо реновації наявних фондосховищ в музейних та заповідних установах, а також будівництво в Україні сучасних депозитаріїв для розміщення предметів Державного музейного фонду.

«Департамент відновлення та культурної деокупації — це вікно комунікації між регіональною та центральною владами. Під час формування державної політики відновлення реніонів ми маємо відштовхуватися від локальних потреб і запитів. Ми вже створили координаційну раду при МКІП, як є дорадчим органом з формування політики. Тож ми запрошуємо вас долучитися з пропозиціями щодо внесення потрібних зміни до законодавства, висвітлення запитів та цікавих проєктів у галузі», — зазначила директорка Департаменту відновлення та культурної реінтеграції деокупованих територій МКІП Діана Трима.

Т. в. о. Міністра разом із головою Запорізької ОВА Іваном Федоровим відвідав Національний заповідник «Хортиця». 

«Перебуваючи тут ми бачимо ваше бажання, шановні колеги, працювати для людей, бажання створити на вашій малій батьківщині надзвичайно важливий осередок. Необхідно, щоби діти і молодь могли прийти сюди та отримати емоцію справжнього патріотизму, що ґрунтується на давніх козацьких традиціях, вольностях, властивих нашому народові та цьому краю», — сказав Ростислав Карандєєв. 

Він висловив вдячність всім музейникам, які зараз працюють у заповіднику. 

«Якщо воїни захищають нашу землю, то ви захищаєте наш дух, нашу сутність», — наголосив т. в. о. Міністра. 

Голова Запорізької ОВА зазначив, що в області зараз проживають 900 тисяч мешканців. Іван Федоров підкреслив, що органи місцевої влади продовжують працювати не лише для збереження об’єктів культури, але й для забезпечення їхньої доступності для мешканців Запоріжжя. 

Станом на сьогодні у Запорізькій області кількість об’єктів закладів культури і мистецтва, що продовжують свою роботу на підконтрольній Україні території, складає 209 об’єктів. Водночас на тимчасово окупованій території  знаходиться  669 об’єктів культурної інфраструктури. Внаслідок російської агресії зазнали руйнувань або пошкоджень 121 заклад.

У межах поїздки Ростислав Карандєєв ознайомився з роботою Запорізького державного цирку. Наразі заклад потребує ремонту приміщень для глядачів та артистів. 

Також т. в. о. Міністра відвідав Запорізьку обласну філармонію та Палац культури «Орбіта», який зараз функціонує як центральна культурна платформа міста. Тут діє «Незламний Хаб» — простір, який поєднав в собі укриття та локацію для проведення різноманітних культурних подій. За останні два роки там відбулося 160 заходів, які відвідали 1,5 тисячі внутрішньо переміщених осіб.

Вас може зацікавити

У День пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму 19 травня у Биківні відбувся Міжрелігійний молитовний захід

У День пам’яті жертв політичних репресій комуністичного режиму 19 травня у Биківні відбувся Міжрелігійний молитовний захід

У Національній філармонії України відбувся вечір-реквієм «Симфонія Криму. Повернення» для вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу

У Національній філармонії України відбувся вечір-реквієм «Симфонія Криму. Повернення» для вшанування жертв геноциду кримськотатарського народу