Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Проєкт «Відродження»: МКІП, Depositphotos та META HISTORY презентують унікальні NFT-арти, які допоможуть у відновленні культурних пам’яток

Міжнародна контент-платформа Depositphotos у партнерстві з музеєм META HISTORY та Міністерством культури та інформаційної політики України презентує проєкт «Відродження», покликаний зібрати кошти для відновлення зруйнованих культурних пам’яток та повернути мільйонам людей відчуття дому. 

З 24 лютого 2022 року МКІП зафіксувало понад 460 епізодів російських воєнних злочинів проти культурної спадщини України, і ця кількість щодня зростає. Щоб  допомогти відновити зруйновані культурні об’єкти, Depositphotos співпрацювали із сімома незалежними українськими митцями. У цій колаборації було створено 38 унікальних благодійних NFT-творів. 

Щоб створити художні концепції, митцям довелося переосмислити власний досвід, спогади та фантазії. Вони поділилися своїм баченням зруйнованих культурних об’єктів у майбутньому, а також значеннями, що вкладають у відновлення цих місць.

Художники показали творчі концепції реконструкції Донецького академічного обласного драматичного театру в Маріуполі, Центрального будинку культури в Ірпені, облдержадміністрації в Миколаєві та багатьох інших об’єктів. У проєкті представлено понад 20 зруйнованих будівель, які мають велику культурну цінність для українців. Крім того, у кожного з митців є особливий зв’язок з представленими місцями, тому їхні роботи глибоко особисті. 

NFT-твори доступні для багаторазового придбання в музеї META HISTORY. Доступ до кожної із шести тематичних серій NFT колекції відкриватиметься поступово. Усі зібрані кошти буде перераховано на криптогаманець Міністерства культури та інформаційної політики України.

«За шість місяців війни в Україні росіяни зруйнували сотні наших музеїв, театрів та будинків культури. Українській культурі та національній спадщині завдано шкоди майже на 6 млрд євро, і судячи з дій та намірів рф, ця цифра буде лише збільшуватися. Саме тому вже сьогодні важливо підтримувати сучасні ініціативи та креативні проєкти з відновлення унікальної культурної спадщини України, залучаючи до процесу якомога ширше коло небайдужих людей», – зазначив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Щоб поділитися особистими історіями, які стоять за цими пам’ятками, Depositphotos також опитав дванадцять креаторів – художників, дизайнерів, фотографів, які народилися й виросли у різних містах України,  мають унікальні спогади про знищені культурні пам’ятки та зробили внесок в українську культуру до та під час війни.

«Цей проєкт важливий для Depositphotos, адже значна частина нашої команди  — українці. Ми рішуче виступаємо за Україну з початку повномасштабного вторгнення й хочемо зробити свій внесок, щоб допомогти країні. Виснажлива і жорстока війна триває, але вже сьогодні ми маємо думати про завтрашній день – як відновити та зберегти культурну спадщину для майбутніх поколінь – для українців і для людей з усього світу, яким не байдужа історична цінність цих місць. Наша мета — об’єднати зусилля з митцями та креативною спільнотою, щоб відновити зруйновані культурні пам’ятки й повернути мільйонам людей відчуття дому. У цьому проєкті ми запрошуємо вас познайомитися із минулим і сьогоденням української культурної спадщини, особистими історіями креаторів, а також зробити внесок у майбутнє України, придбавши тематичні NFT-арти», – наголосила Аліна Волчек, маркетинг директор VistaCreate та Depositphotos. 

Depositphotos – це міжнародна контент-платформа з бібліотекою з понад 230 мільйонів стокових фотографій, відео, векторів та аудіотреків. Depositphotos має спільноту зі 100 000 авторів, чиї роботи допомагають клієнтам зі 192 країн світу візуалізувати свої ідеї. Компанія має штаб-квартиру в Нью-Йорку, а також офіси в Києві, Мілані та Лімасолі.

META HISTORY – найбільший український благодійний NFT-проєкт підтриманий Міністерством культури та інформаційної політики України. Він був створений через місяць після повномасштабного вторгнення росії й на сьогодні вже зібрав понад 1,3 мільйона доларів для Благодійного фонду Сергія Притули та криптофонду Aid For Ukraine, ініційованого Міністерством цифрової трансформації України разом з українською криптоплатформою KUNA та блокчейн-компанією Everstake. Музей збирає кошти, продаючи колекції NFT під назвою Warline, Avatars for Ukraine та NFT кубка Євробачення.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму