Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Рада Європи оголошує для дітей та молоді конкурс Young European Heritage Makers

У рамках програми «Дні європейської спадщини», для дітей та молоді з усієї Європи, які прагнуть глибше пізнати спадщину свого народу і презентувати її світові, оголошується конкурс Young European Heritage Makers.

Цьогоріч тема конкурсу звучить так: «Спадщина маршрутів, мереж і зв’язків». Учасникам пропонується дослідити різні способи взаємозв’язку європейської спадщини — через історичні торгові шляхи, культурні мережі чи сучасні цифрові зв’язки.

Переможці конкурсу візьмуть участь у кульмінаційному заході — виставці проєктів у Палаці Європи у французькому Страсбурзі.

Завдання конкурсу:

  • збирати досвід та історії про те, як діти та молодь розуміють європейський вимір своєї місцевої спадщини — як матеріальної (пам’ятники та будівлі, особливості природного ландшафту), так і нематеріальної (танці, пісні чи місцеві культурні традиції, які практикує громада учасника конкурсу); 
  • виявляти та висвітлювати творчість молоді, яка цікавиться спадщиною;
  • привернути увагу майбутніх #HeritageMakers і вибудувати тісні контакти з їхніми однолітками з інших частин Європи.

Як взяти участь у конкурсі?

Перший крок. Організуйте захід із групою молодих людей у вікових категоріях 6–11 років (немає обмежень щодо кількості учасників у групі) та 11–17 років (у групі має бути 2–5 учасників), зосереджуючись на питанні «Якою є ваша європейська спадщина?».

Другий крок. Презентуйте результати своєї роботи у форматі відео (до 5 хв.) АБО фотографії/малюнка чи іншого візуального зображення з описом, що не перевищує 800 слів.

Важливо те, що саме діти мають бути авторами роботи, адже це можливість для них висловити своє бачення. Роль наставників полягає лише в тому, щоб направляти молодих європейських #HeritageMakers у процесі дослідження.

Третій крок. Завантажте заявку вашої групи на спеціальну сторінку Днів європейської спадщини та заповніть форму з деталями про учасників групи. Коли національний координатор схвалить вашу роботу, вона буде опублікована на веб-сайті Днів європейської спадщини. Заявки можуть бути заповнені українською та/або англійською і французькою мовами.

Важливі дати:

  • 2 вересня–31 грудня 2024 р. — організація заходів та заповнення аплікаційних заявок на сайті Днів європейської спадщини;
  • до 31 січня 2025 р. — оцінювання робіт на національному рівні, вибір двох національних переможців (по одному у кожній з вікових категорій);
  • лютий 2025 р. — оцінювання на європейському рівні;
  • березень 2025 р. — оголошення переможців;
  • травень 2025 р. — візит до м. Страсбург (Французька Республіка) переможців у віковій групі 11–17 років.

Більше інформації на сайті Днів європейської спадщини.

У разі виникнення запитань звертайтеся до національного координатора Днів європейської спадщини в Україні Галини Малініної: [email protected].

Вас може зацікавити

У закладах мистецької освіти стартував новий навчальний рік 

У закладах мистецької освіти стартував новий навчальний рік 

Стартував Національний тиждень читання нонфіку

Стартував Національний тиждень читання нонфіку